pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 27 września 2021
  • wczoraj, 06:15
  • wyświetleń: 1151

Spotkanie z Dariuszem Zalegą - autorem "Śląska zbuntowanego"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

Za nami:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza 15 października o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Dariuszem Zalegą - autorem książki "Bez Pana i Plebana. 111 gawęd z ludowej historii Śląska" oraz "Śląsk zbuntowany". Rozmowę poprowadzi Łukasz Gamrot.

zalega


Dariusz Zalega to dziennikarz, doktorant w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego, reżyser filmów dokumentalnych i organizator wydarzeń kulturalnych. Pasjonat historii Śląska, ruchu robotniczego i czeskich piw. Jego książka "Śląsk zbuntowany" otrzymała nominację do Nagrody Historycznej POLITYKI. Prowadzi fanpage Zbuntowany Śląsk.

Spotkanie odbędzie się w Pszczyńskim Centrum Kultury (wejście od ul. Bankowej). Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem tel. (32)447-10-06. Podczas spotkania będzie można zakupić książki autora.

Prowadzenie: Łukasz Gamrot
Tłumacz języka migowego: Irena Piecha

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ar / pless.pl, źródło: M-PBP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj