pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 18 listopada 2020
  • wyświetleń: 1609

42 tys. zł dofinansowania dla trzech szkół powiatowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Szkoły prowadzone przez powiat pszczyński otrzymają dofinansowanie na zakup laptopów w ramach rządowego programu "Aktywna tablica".

Kuratorium Oświaty w Katowicach podało listę szkół, które zakwalifikowały się do finansowego wsparcia w ramach programu "Aktywna tablica" - edycja 2020. Są wśród nich trzy szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez powiat pszczyński, do których łącznie trafią 42 tys. zł.

Po 14 tys. zł dofinansowania otrzymają Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie, Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli.

Całkowita wartość zadania wyniesie 52,5 tys. zł. Aż 80% wartości zakupu zostanie sfinansowane ze środków pochodzących z budżetu państwa, a pozostała kwota to wkład własny powiatu pszczyńskiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup 18 komputerów przenośnych dla nauczycieli.

- Projekt pojawił się w dobrym momencie. Szkoły uzupełnią swoje zaplecza w profesjonalny sprzęt umożliwiający efektywniejsze i bardziej nowoczesne prowadzenie lekcji w trybie zdalnym. Jednocześnie po powrocie uczniów do szkół zakupione urządzenia stanowić będą wsparcie podczas zajęć multimedialnych - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj