pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 18 kwietnia 2021
  • 20 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 17695

[Kultowa Pszczyna] Do Pijalni Soków na kawę, na lody, na randkę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kultowa Pszczyna" podaj

W naszym sentymentalnym cyklu nie mogło zabraknąć tego miejsca! W końcu Pijalnia Soków od wielu lat przyciąga mieszkańców oraz przyjezdnych do swojego urokliwego wnętrza, zaprasza na finezyjne desery, no i - rzecz jasna - na pyszne, świeże soki. Posłuchajcie, jak zmieniała się przez lata i co do dziś pozostało w niej takie samo! Opowiada pani Barbara Szczypka, właścicielka.Ulubiona kawiarnia przy rynku

Pani Barbara wraz z mężem, Henrykiem Szczypką, przejęli Pijalnię Soków jako ajenci jesienią 1989 roku. Na początku lokal był niewielki, w środku znajdowało się kilka stolików, a menu było dość skromne. Goście mogli zamówić przede wszystkim sok z marchwi, a także kawę parzoną, lody czy Melbę - kultowy deser, który można tu zjeść do dzisiaj. Po prywatyzacji Pijalnia Soków na dobre pozostała w rękach państwa Szczypków, którzy cały czas szli z duchem czasu i wprowadzili w swojej kawiarni wiele ulepszeń. Nieznaczna ilość miejsca w środku i brak dodatkowego wejścia od strony zaplecza zmobilizowały nowych gospodarzy do podjęcia prac remontowych i rozbudowy Pijalni Soków. W kolejnych latach działalności lokal zyskał nową salę oraz toalety. Jako pierwszy na pszczyńskiej starówce posiadał też letni ogródek.

Zmiany zmianami, ale goście, którzy pamiętają lokal z dawnych lat, dziś nadal mogą poczuć się w nim jak dawniej, choć sprzęty i wyposażenie są nowoczesne. Stoliczki, znajdujące się na prawo od wejścia, na podeście z balustradą, to wciąż chyba najbardziej urokliwe miejsce w całej kawiarni. Nieco dalej, w głębi, okienko ze zwrotem naczyń, na środku lada wraz z lodówką oraz wiszące menu przypominają o wyglądzie sprzed lat. Pani Basia ani myśli iść na łatwiznę i od początku utrzymuje najwyższą jakość serwowanych napojów oraz deserów. Stawia na naturalne składniki, zawsze świeże, przygotowywane na miejscu soki oraz owoce. Wielkim powodzeniem od lat cieszą się w Pijalni Soków desery lodowe. Niezmiennie można tu zamówić także prawdziwie śląskie specjały, takie jak śląska kopa czy szpajza.

Miejsce dla każdego

Pijalnia Soków jest jednym z tych miejsc, do których chętnie wraca się pomimo upływu lat. Dla wielu pszczynian to kawiarnia pierwszych randek, cotygodniowych spotkań ze znajomymi przy kawie i cieście oraz idealny cel weekendowych wypadów na lody w rodzinnym gronie. Mamy nadzieję, że pomimo trudności związanych z epidemią, będzie prosperowała jak najdłużej.

Ela, ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kultowa Pszczyna

"Kultowa Pszczyna" to cykl, w którym z kamerą odwiedzamy miejsca w naszym powiecie doskonale wszystkim znane, lubiane i mające za sobą długoletnią historię. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kultowa Pszczyna" podaj