pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 21 kwietnia 2021
  • 26 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 11586

Trzy oferty na budowę PCKul-u. Jedna mieści się w budżecie

15 kwietnia odbyło się otwarcie ofert w przetargu na budowę sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury z uwzględnieniem funkcji sportowo-rekreacyjnych wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Zainteresowanie zrealizowaniem inwestycji wyraziło trzech wykonawców. Najniższa oferta złożona przez firmę z Sopotu mieści się w budżecie, który gmina zamierza przeznaczyć na budowę obiektu.

Koncepcja nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury z salą kinową
Koncepcja nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury z salą kinową · fot. UM Pszczyna


W kolejnym przetargu złożono trzy oferty. Konsorcjum firm WODPOL - PBO Śląsk wyceniło realizację inwestycji na kwotę 43 814 000,00 zł. Spółka Budimex złożyła ofertę na kwotę 40 564 170,00 zł. Najniższą cenę za zrealizowanie przedsięwzięcia zaproponowała NDI Spółka Akcyjna z Sopotu. Firma z Trójmiasta wyceniła budowę sali widowiskowej na kwotę 32 346 616,10 zł.

Przed otwarciem ofert Urząd Miejski podał do publicznej wiadomości wysokość środków, jakie zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia - 32 457 456,27 zł. W stosunku do pierwotnych założeń zwiększono zatem budżet na budowę sali widowiskowej aż o 8 mln złotych.

W związku z tym cena oferty firmy z Sopotu mieści się w kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia. Trwa weryfikacja merytoryczna ofert - oceniane one będą na podstawie następujących kryteriów oceny: cena (40%), metodyka organizacji pracy (20%), ocena techniczna (40%). Niebawem powinniśmy poznać ostateczne wyniki przetargu.

Koncepcja nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury z salą kinową
Koncepcja nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury z salą kinową · fot. UM Pszczyna


Przypominamy, że przedmiot zamówienia obejmował budowę nowego obiektu Pszczyńskiego Centrum Kultury wraz z infrastrukturą techniczną, w którego skład wchodzi: budynek główny, budynek gospodarczy, elementy małej architektury: górka zielona z "amfiteatrem" i estradą, mur oporowy podtrzymujący zielony stok od ul. Bielskiej, a także infrastruktura drogowa (place, chodniki, drogi, parkingi).

Głównymi pomieszczeniami w nowym centrum kultury, które będzie zlokalizowane na działce między ulicami Bielską i Bednorza, będą Sala Główna na około 500 osób oraz mniejsza Sala Kinowa. Ich rozdzielenie pozwoli na równoczesną organizację imprez, wykładów, konferencji, spotkań oraz seansów filmowych.

W nowym gmachu Pszczyńskiego Centrum Kultury pojawią się także nowoczesne sale warsztatowe z wyjściem na zieleń, zaprojektowane z myślą o różnego rodzaju zajęciach, m.in. tanecznych, wokalnych, malarskich i ceramicznych.

Koncepcja skupia się również na otoczeniu budynku. Teren zostanie tak zagospodarowany, by mógł służyć nie tylko w czasie wydarzeń kulturalnych, ale pełnił także funkcję małego parku dla osób spacerujących. Ponadto projekt zakłada wyznaczenie parkingu na kilkadziesiąt samochodów, co wspólnie z parkingiem miejskim znajdującym się po drugiej stronie ulicy Bielskiej zapewni blisko 200 miejsc.

ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.