pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Gorące tematy

  • 30 sierpnia 2021
  • 11 października 2021
  • wyświetleń: 21076

[ZDJĘCIA] Nocne bieganie dla pszczyńskiego hospicjum

W sobotę 9 października, w Światowy Dzień Hospicjów i Medycyny Paliatywne, odbył się Nocny Bieg po Pszczynie. Cała kwota z cegiełek wykupywanych przez zawodników zostanie przekazana na działalność Hospicjum św. Ojca Pio, w tym budowę kompleksu hospicyjno-opiekuńczego pn. "Dom Ojca Pio".

VI Nocny Bieg po Pszczynie - koncert Zuzanny Piech z zespołem B-L-P · fot. Grzegorz Załucki


Bieg miał charakter rywalizacji sportowej urozmaiconej przez organizatorów popisami artystycznymi przygotowanymi dla uczestników na kolejnych kilometrach trasy. Ciemność rozświetlana pochodniami, ale i urok pszczyńskiej starówki, zamku i parku co roku zachęcały do udziału w imprezie. Przed biegiem na scenie wystąpiła Zuzanna Piech z zespołem B-L-P.

VI Nocny Bieg po Pszczynie - rozgrzewka i start biegu · fot. Grzegorz Załucki


- Pomagamy chorym i ich najbliższym, ponieważ choroba wpływa niestety na funkcjonowanie całej rodziny - podkreśla Teresa Buczak, prezes pszczyńskiego hospicjum, które działa nieprzerwanie od 22 lat.

VI Nocny Bieg po Pszczynie - na trasie - 09.10.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Nocny Bieg po Pszczynie odbywa się tradycyjnie w dwóch kategoriach - dla biegaczy i chodziarzy Nordic Walking. Obie grupy mają tę samą trasę o długości niecałych 7 km.

VI Nocny Bieg po Pszczynie - meta - 09.10.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Najszybszym biegaczem na trasie nocnego biegu okazał się Przemysław Mendyk (00:22:23), wśród kobiet triumfowała Sandra Michalak (00:25:08). Rywalizację chodziarzy wygrali Daniel Romanowski (00:39:41) oraz Dorota Bagińska (00:43:25).

VI Nocny Bieg po Pszczynie - Meta · fot. Grzegorz Załucki


Na każdego, niezależnie od osiągniętego rezultatu, czekał ręcznie wykonany przez wolontariuszy hospicjum, oryginalny pamiątkowy medal. Nagrody dla zwycięzców wręczyli prezes hospicjum, Teresa Buczak i burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

VI Nocny Bieg po Pszczynie - dekoracje - 09.10.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Teatr ognia w wykonaniu grupy Inferis na zakończenie VI Nocnego Biegu po Pszczynie - 09.10.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter

ab, ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.