pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najnowsze

  • 8 czerwca 2021
  • 22 czerwca 2021
  • wyświetleń: 4326

Akademia Ziemi Pszczyńskiej dla dzieci z obszarów wiejskich

Lokalna Grupa Działania LGD Ziemia Pszczyńska zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w projekcie Akademia Ziemi Pszczyńskiej! Będzie on składał się z pięciu bloków zajęć: psychologicznych, dotyczących przedsiębiorczości, dietetyki, doświadczeń chemiczno-fizycznych. Będą też logiczne łamigłówki. Wszystko dla dzieci z obszarów wiejskich.

uczeń, szkoła, dziecko, klasa
Akademia Ziemi Pszczyńskiej - ruszyły zapisy! · fot. pixabay.com


Działaniom Akademii przyświeca idea Hodding'a Carter'a "Są dwie trwałe rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom: pierwsza to korzenie, druga to skrzydła".

Celem projektu jest: aktywizacja młodych mieszkańców obszaru, stworzenie kompleksowej oferty zajęć pozalekcyjnych mających na celu przybliżenie dzieciom zamieszkującym tereny wiejskie, gdzie dostęp do atrakcyjnych i nowocześnie prowadzonych form zajęć pozalekcyjnych jest ograniczony, lokalnego dziedzictwa kulturowego (materialnego, niematerialnego, przyrodniczego), poszerzenia wiedzy przedmiotowej oraz podniesienia kompetencji miękkich ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji przyszłości.

Wydarzenie składa się z:
  • pięciu bloków zajęć obejmujących: zajęcia psychologiczne, przedsiębiorczość, dietetykę, logiczne łamigłówki oraz doświadczenia chemiczno-fizyczne, spotkanie podsumowujące z udziałem gościa specjalnego, które odbędzie się na zakończenie projektu, jako podsumowanie tegorocznych działań Akademii Ziemi Pszczyńskiej.
  • Zajęcia w ramach Akademii Ziemi Pszczyńskiej realizowane będą w okresie koniec czerwca - pierwsza połowa lipca. Każdy uczestnik Akademii otrzyma gadżety promocyjne związane z projektem.


akademia ziemi pszczynskiej


Na całe wydarzenie przewidziany jest limit 60 uczestników w przedziale wiekowym 6-8 klasa szkoły podstawowej. Zgłaszając udział w wydarzeniu, uczestnicy zgłaszają się na wszystkie zajęcia organizowane w ramach wydarzenia.

Zajęcia odbywać się będą w Bojszowach (jedna grupa), Ornontowicach (jedna grupa) oraz w Pszczynie (2 grupy). Na każdą grupę przewidziany jest limit 15 uczestników. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w działaniach Akademii Ziemi Pszczyńskiej jest bezpłatny!

Uczestnikiem zajęć w Akademii Ziemi Pszczyńskiej mogą być tylko dzieci w przedziale wiekowym kl. 6-8 szkoły podstawowej (z roczników 2006, 2007, 2008, 2009 - zamieszkujących obszar objęty działaniem Organizatora.

W razie wolnych miejsc na planowane zajęcia, możliwe jest dopuszczenie uczestników w wieku, poza tym przewidzianym w projekcie. Zgłoszenia te będą brane pod uwagę w drugiej kolejności (po zweryfikowaniu zgłoszeń uczestników w przedziale wiekowym 6-8 klasy szkoły podstawowej).

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest zamieszkiwanie na terenie działania Stowarzyszenia LGD "Ziemia Pszczyńska", tj. gminy: Ornontowice, Orzesze, Pawłowice, Wyry, Bojszowy, Bieruń, Miedźna, Kobiór, Goczałkowice-Zdrój, Suszec, Pszczyna (bez miasta Pszczyna).

Udział w wydarzeniu wyrażony jest poprzez nadesłanie zgłoszenia do udziału w Akademii Ziemi Pszczyńskiej wraz ze zgodą rodzica/opiekuna prawnego na udział dziecka w wydarzeniu. Zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną, zapisy dokonywane są wg kolejności zgłoszeń, w systemie rejestracji dostępnym na stronie Organizatora, tj. pod następującym linkiem: tutaj.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 22 czerwca w razie nie wyczerpania puli miejsc, Organizator ma możliwość wydłużyć termin nadsyłania zgłoszeń, do czasu zrekrutowania dostępnej w projekcie puli miejsc.

Szczegółowe informacje nt. projektu znajdą Państwo na stronie: www.lgdziemiapszczynska.pl/0,1320,akademia-ziemi-pszczynskiej-ruszyly-zapisy,artykul,wiadomosci.html

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

ar / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.