pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 16 stycznia 2021
  • 18 stycznia 2021
  • wyświetleń: 10251

[WIDEO] Natalia Kawka z Pszczyny rozpoczyna karierę w Londynie

Natalia Kawka to wokalistka pochodząca z Pszczyny. W wieku 19 lat wyjechała na studia muzyczne do Londynu, gdzie została, by rozwijać artystyczną karierę. Tworzy pod pseudonimem Lea Kay. W minionym tygodniu wydała debiutancki singiel i teledysk do autorskiej piosenki Movin'. W roku 2020 niewydany jeszcze utwór został wybrany do ścieżki dźwiękowej brytyjskiego filmu Sorority w reżyserii Jamesa Webbera.Natalia jest absolwentką I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Po ukończeniu szkoły w 2012 roku, w wieku 19 lat wyjechała na studia muzyczne do Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Została w mieście, aby tworzyć i występować na tamtejszej scenie muzycznej. Lea Kay sama pisze, komponuje i produkuje swoje utwory. Pierwsze piosenki zaczęła pisać właśnie po wyjeździe do Londynu - były dla niej formą terapii i radzenia sobie z samotnością.

Singiel Movin' miał swoją premierę w poniedziałek, 11 stycznia, natomiast premiera teledysku, nakręconego na terenie Śląska z udziałem pszczyńskiej firmy filmowej WMV Team miała miejsce w piątek, 15 stycznia.

Natalia Kawka, Lea Kay


Debiutancki singiel Lei Kay to współczesny hymn w rytmie R&B o wewnętrznej sile, z którą każdy z nas się rodzi. Celem twórczości artystki jest bowiem dzielenie się swoim pozytywnym podejściem do życia i dobrem z innymi. Pomimo, że utwór Movin' jest utrzymany w nastroju melancholijnym, jego tekst motywuję do odwagi i wytrwałości w podążaniu za marzeniami. Lea łączy bliski jej sercu słowiański liryzm z elementami zachodniej kultury muzycznej, w którą wrosła tworząc i występując na
londyńskiej scenie undergroundowej przez ostatnich 8 lat.

Bazowym elementem produkcji muzycznej jest hipnotyzująco-pulsująca linia basu, nawiązująca do twórczości brytyjskiego artysty Jamesa Blake'a i amerykańskiej wokalistki H.E.R.. Swoim utworem Lea zabiera słuchacza w soulową podróż po zakamarkach jej duszy, którą kończy rozbudowaną partią chóralną nawiązującą do muzyki klasycznej.

Natalia Kawka, Lea Kay
Natalia Kawka / Lea Kay · fot. Youtube


Mimo tego, że Kay dopiero zaczyna swoją karierę, to jej twórczość została już dostrzeżona. W roku 2020 niewydany jeszcze singiel Movin' został wybrany do ścieżki dźwiękowej brytyjskiego filmu Sorority w reżyserii Jamesa Webbera. Film został nominowany do nagród w wielu międzynarodowych festiwalach łącznie z Cardiff International Film Festival oraz BUFF Awards.

W grudniu tego samego roku Lea została poproszona o napisanie i nagranie promocyjnego utworu do projektu LevelUp, organizowanego przez międzynarodowy koncern Unilever. Promocyjną piosenkę stworzyła we współpracy z raperem z Południowej Afryki - Jay'em BEAT, z którym zachęca do wyjścia poza strefę własnego komfortu, aby podążać za marzeniami.

Rok 2020 był przełomowym w karierze artystki. Podczas pierwszej fali lockdownu w Londynie stworzyła swój pierwszy krótki album składający się z 6 utworów, zatytułowany The Abundance Project. To z niego pochodzi singiel Movin', będący zapowiedzią płyty. Całość materiału do tego projektu Lea stworzyła we współpracy ze swoim partnerem - producentem muzycznym i multiinstrumentalistą Pilo Adami, członkiem popularnego w Europie Zachodniej zespołu Nubiyan Twist.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.