pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 17 marca 2021
  • 21 marca 2021
  • wyświetleń: 5582

Wiosną powróci Pszczyński Rower Miejski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pszczyński Rower" podaj

Na przełomie kwietnia i maja do Pszczyny i Goczałkowic-Zdroju powróci rower miejski. Z ośmiu samoobsługowych wypożyczalni będziemy mogli korzystać do października.

Rower miejski, stacja Pszczyna rynek
Rower miejski w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


W tym roku w ramach Pszczyńskiego Roweru Miejskiego do użytku oddanych zostanie 80 rowerów standardowych, 5 dziecięcych, a także 2 rowery trójkołowe, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Podobnie jak w poprzednich latach na terenie gminy Pszczyna stacje będą ulokowane w następujących miejscach: rynek, dworzec kolejowy (Plac Zwycięstwa i Wolności), osiedla Piastów, Stara Wieś i Daszyńskiego, a także w sąsiedztwie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące. Dwie kolejne stacje - Korona zapory, Stary Dworzec PKP - znajdą się w Goczałkowicach-Zdroju.

Usługę będzie realizować spółka Nextbike Polska. Wypożyczenie rowerów będzie możliwe za pomocą dedykowanej aplikacji zainstalowanej na telefonie. Osoby, które nie posiadają konta, mogą je założyć na stronie PszczynskiRower.pl, gdzie należy uiścić opłatę w wysokości 10 złotych, z której finansowane będą przyszłe wypożyczenia. Co warto podkreślić, podobnie jak w poprzednich larach pierwsze 30 minut jazdy pozostanie bezpłatne. Następnie każda godzina kosztuje odpowiednio jeden, dwa, trzy i cztery złote.

- Pszczyński Rower Miejski cieszy się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy i turyści chętnie korzystają z wypożyczalni. Podczas ostatnich czterech sezonów rowery wypożyczano ponad 30 tysięcy razy - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - Coraz większa popularność jednośladów jako alternatywnego środka transportu, a także poprawa infrastruktury rowerowej i atrakcyjne połączenia z Goczałkowicami-Zdrojem pozwalają spodziewać się, że w tym roku ta liczba znacząco wzrośnie - dodaje.

Obecnie z Pszczyńskiego Roweru Miejskiego korzysta ponad 5000 osób. Tylko w 2020 roku, mimo licznych obostrzeń sanitarnych, do systemu wpisało się kolejnych 1000 rowerzystów. Statystyki pokazują, że z jednośladów korzystają osoby w każdym wieku, a rowery są użytkowane chętnie zarówno w weekendy, jak i w dni robocze.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pszczyński Rower

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pszczyński Rower" podaj