• 22 marca 2021
  • 29 marca 2021
  • wyświetleń: 13180

Siatkarki z UKS Centrum z 4 miejscem w turnieju o mistrzostwo I Ligi

W dniach 26-28 marca zawodniczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrały w Pankach w turnieju finałowym o mistrzostwo I Ligi Śląskiej Siatkówki Kobiet. Zajęły 4 miejsce.

UKS Centrum
Siatkarki z UKS Centrum zajęły 4 miejsce w turnieju o mistrzostwo I Ligi Śląskiej Siatkówki Kobiet · fot. Śląska Siatkówka

Za nami turniej finałowy w ramach I ligi śląskiej kobiet. W ostatnim meczu pszczyńskie zawodniczki przegrały z Polonią Łaziska Górne i zajęły ostatecznie 4. miejsce. Trzeba podkreślić, że dziewczyny pokazały dobrą grę i należą się im słowa uznania!

Tytuł mistrzowski zdobyła Akademia Siatkówki SPS PANKI, a wicemistrzowski - K.S. Polonia Łaziska Górne - siatkówka. Obydwie drużyny uzyskały awans do rozgrywek o awans do II ligi państwowej. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna MUKS Sari Żory.

Wyniki ostatniego dnia turnieju:

KS "Polonia" Łaziska Górne - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 3:1 (25:22, 18:25, 25:16, 25:13)
MVP: Marta Zich
MUKS Sari Żory - Akademia Siatkówki SPS Panki 0:3 (21:25, 24:26, 14:25)
MVP: Karolina Krzeszewska

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne:
  • najlepsza atakująca turnieju - Karolina Krzeszewska (Akademia Siatkówki SPS Panki)
  • najlepsza libero turnieju - Sonia Turant (KS "Polonia" Łaziska Górne
  • najlepsza środkowa turnieju - Ewa Zbrzeźna (MUKS Sari Żory)
  • najlepsza zagrywająca turnieju - Justyna Wszołek (Akademia Siatkówki SPS Panki)
  • najlepsza przyjmująca turnieju - Karolina Piśla (Akademia Siatkówki SPS Panki)
  • najlepsza rozgrywająca turnieju - Marta Cebo (Akademia Siatkówki SPS Panki)
  • MVP turnieju - Kaja Strużyk (Akademia Siatkówki SPS Panki)