pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najpopularniejsze

  • 25 maja 2021
  • 30 maja 2021
  • wyświetleń: 8623

Starówka bez EURO? Tylko jeden lokal rozważa transmisje meczów

Już za niespełna trzy tygodnie rozpoczną się odsunięte w czasie przez pandemię Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W tym roku nie obejrzymy wspólnie meczów na pszczyńskim rynku. Ustaliliśmy także, że większość lokali gastronomicznych nie jest zainteresowania kupnem licencji na pokazywanie meczów EURO 2020. Tylko jeden lokal rozważa ten krok.

Mecz Polska - Senegal na Mundialu 2018 w pszczyńskiej strefie kibica - 19.06.2018 r.
Mecz Polska - Senegal na Mundialu 2018 w pszczyńskiej strefie kibica - 19.06.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Strefa kibica na pszczyńskim Rynku to stały element dużych imprez piłkarskich z udziałem biało-czerwonych. Ostatnim razem wspólne kibicowanie zorganizowano w 2018 roku, gdy reprezentacja Polski rywalizowała w Mistrzostwach Świata. W tym roku ma być jednak inaczej. Plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

- Wiemy, że mieszkańcy i kibice przyzwyczaili się, że podczas dużych imprez sportowych w sercu Pszczyny mogą wspólnie dopingować polską reprezentację i oglądać mecze pozostałych drużyn. Wszyscy jeszcze bardzo dobrze pamiętamy entuzjazm i emocje, które towarzyszyły występom biało-czerwonych podczas poprzednich turniejów, w tym mistrzostw Europy z 2016 roku, gdy kadra Adama Nawałki dotarła aż do ćwierćfinału. Bardzo chcieliśmy, aby również w tym roku strefa kibica zagościła na rynku. Niestety z powodu niepewnej przez długi czas sytuacji pandemicznej, a także obowiązujących nadal obostrzeń, w tym konieczności utrzymania dystansu, wstrzymaliśmy się od ogłoszenia przetargu na przygotowanie strefy kibica - poinformował Oskar Piecuch, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Mecz Polska - Niemcy w pszczyńskiej strefie kibica - 16.06.2016
Mecz Polska - Niemcy w pszczyńskiej strefie kibica - 16.06.2016 · fot. Andrzej Grynpeter


Postanowiliśmy sprawdzić, czy mecze EURO 2020 będzie można obejrzeć w lokalach gastronomicznych. Okazało się, że na dzień dzisiejszy tylko jeden lokal - K2 PUB - rozważa wykupienie licencji na pokazywanie meczów Mistrzostw Europy. Jak ustaliliśmy transmisją meczów EURO 2020 nie są zainteresowane Tapster Pub, Sztamfer oraz Pivnica.

Restauratorzy mówią o wysokich kosztach zakupu licencji (około 10 tys. złotych). Podnoszą także kwestię reżimu sanitarnego i 50 proc. obłożenia lokalu - ta ostatnia zasada wchodzi w życie 28 maja.

ab / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.