pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 20 września 2013
  • wyświetleń: 3229

Tańszy prąd w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj

Gmina Goczałkowice-Zdrój przystąpiła do grupy zakupowej czyli zrzeszenia samorządów zainteresowanych obniżeniem kosztów zakupu energii elektrycznej. Dzięki tej decyzji, gmina zaoszczędzi prawie 50 tysięcy złotych.

Dołączenie do grupy zakupowej, dało Goczałkowicom możliwość uzyskania korzystniejszych cen i lepszych warunków handlowych. Utworzenie grupy nie było łatwym zadaniem, ponieważ trudno o koordynację działań samorządów, z których każdy ma inne obowiązujące umowy z dostawcami energii i inne są terminy ich ważności. Dodatkową przeszkodą był fakt, że w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy trzeba liczyć się z naliczaniem kar.

- Ten problem dotyczył również gminy Goczałkowice-Zdrój, gdzie każda jednostka organizacyjna (szkoły, przedszkola, GOK, GOSiR, AZK itd.) ma odrębną umowę zawartą przez kierownika jednostki. Ostatecznie jednak w grupie uczestniczyły jednostki gminne takie jak: AZK, GOK, Gimnazjum oraz Przedszkole nr 1 - informuje Maria Ożarowska, sekretarz gminy.

Procedurę przetargową przeprowadziła Górnośląska Agencja Promocji Przedsiębiorczości z Katowic. W przetargu uczestniczyło 5 dostawców energii. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. z Krakowa. Umowy z nowym dostawcą obowiązywać będą w okresie od 1 października do końca grudnia 2014 roku. Według wyliczeń przedstawionych przez GAPP, oszczędności wynikające z przystąpienia do grupy zakupowej w gminie Goczałkowice-Zdrój wyniosą w tym okresie 48.948 złotych.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj