pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 22 listopada 2013
  • wyświetleń: 1908

Konkurs: Pogodejmy po naszymu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj

Gwara, dawniej była pierwszym językiem, jaki kształtował świadomość dziecka. Dziś coraz rzadziej używana jest w procesie codziennej komunikacji i przekazywana młodym pokoleniom, dlatego niezwykle istotne są wszelkiego razu pomysły mające na celu ożywienie rodzimej gwary.

pogodejmy po naszymu
fot. UG Goczałkowice-Zdrój


dzieci, pogodejmy po naszymu, konkurs
Mali uczestnicy konkursu "Pogodejmy po naszymu" · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Jedną z inicjatyw wspierającą rozkwit regionalizmu jest goczałkowicki konkurs gwarowy "Pogodejmy po naszymu" organizowany od 17 lat przez Gminny Ośrodek Kultury. W tegorocznej edycji wzięło udział 26 małych uczestników z klas II i III szkół podstawowych Powiatu Pszczyńskiego.

Dzieci wystąpiły w różnorodnym repertuarze prezentując zarówno twórczość autorską, jaki i teksty znanych i popularnych autorów, m.in.: M. Szołtyska, czy A. Lysko.

Jury konkursu po wysłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiło przyznać trzy nagrody I stopnia dla Natalii Sitko i Julii Utraty z Jankowic oraz Barbary Zaremby z Kobióra. Dodatkowo wręczyło 7 nagród stopnia II i 16 III.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj