pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 3 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2466

Nagrodzono najpiękniejsze pisanki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj

Jajka to symbol życia, a pięknie zdobione są symbolem odradzającego się życia. Dlatego nie powinno ich zabraknąć w Wielkanocnym koszyku. Dawniej występowały w postaci pisanek i kraszanek. Pisanki posiadały liczne wzory i malunki, natomiast kraszanki barwione były na jednakowy kolor.

Konkurs na najpiekniejszą pisankę rozstrzygnięty - 31.03.2015


Współcześnie, coraz rzadziej na świątecznym stole można spotkać pisanki zdobione w trakcyjny sposób. Obecnie do dekorowania tych popularnych ozdób stosuje się szereg nowatorskich metod, które w znaczny sposób odbiegają od dawnych wzorców. Co raz częściej także, zamiast zwyczajowego jajka do wykonania pisanek używa się "bazy" z styropianu, plastiku, różnorodnych mas i tworzyw.

Przekrój najnowszych technik zdobniczych, co roku można podziwiać w okresie wielkanocnym w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie tradycyjnie organizowany jest konkurs na "najpiękniejszą pisankę".
Na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 218 prac, reprezentujących różnorodne sposoby wielkanocnego wzornictwa. Spośród wszystkich nadesłanych pisanek, jury przyznało 8 nagród oraz 27 wyróżnień (z czego jedna nagroda i trzy wyróżnienia zostały nadane z ramienia Gminnej Biblioteki Publicznej).

Wręczenie wszystkich konkursowych nagród, odbyło się 31 marca o godzinie 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury. Lista laureatów dostępna jest na stronie internetowej instytucji www.gok.goczalkowicezdroj.pl oraz na profilu facebook/gokgoczalkowice.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj