pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 22 grudnia 2015
  • wyświetleń: 2890

Spotkanie z Szymonem Hołownią

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj

Szymon Hołownia, dziennikarz, publicysta, pisarz. Na stałe związany z telewizją TVN. Felietonista miesięcznika "Pani". Prowadzący bloga SzymonHolownia.com. Laureat nagród dziennikarskich, m.in. Grand Press, Ślad, Wiktor, Ostre Pióro. Autor 12 książek z dziedziny "pisarstwa religijnego" i spraw społecznych, 15 grudnia był gościem Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury w Goczałkowicach.

Spotkanie z Szymonem Hołownią - 15.12.2015 · fot. GBP Goczałkowice-Zdrój


Spotkanie autorskie, w którym uczestniczyło blisko 80 osób poprowadziła Weronika Grzanka - polonistka, długoletni nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

W ramach wydarzenia, Szymon Hołownia podzielił się z widownią swymi prywatnymi doświadczeniami dotyczącymi wiary i Boga. Opowiadał, jakie znaczenie w jego życiu odgrywa Chrystus, co dzięki niemu udało mu się zyskać, ale również co stracić. Dużą uwagę poświęcił roli ewangelii oraz codziennej filozofii życia, jaka powinna charakteryzować prawdziwego chrześcijanina.

Jako założyciel dwóch fundacji: Kasisi - wspierającej dom dziecka dla ponad 200 sierot w Zambii (www.fundacjakasisi.pl) oraz Dobrej Fabryki - finansującej działalność jedynego hospicjum w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka dożywiania dzieci z chorobą głodową w Kongu (www.dobrafabryka.pl) nakreślił dramatyczny obraz czarnej Afryki, kontynentu gdzie Boga można odnaleźć w ludzkim cierpieniu.

Dzięki osobistym przeżyciom, zachęcił uczestników spotkania do wolontariatu. Do podzielenia się z potrzebującymi ułamkiem tego co się posiada, ale ułamkiem przekazywanym regularnie. Gdyż jak twierdzi "zło można jedynie pokonać dobrem".

BM / pless.pl, źródło: GBP Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj