pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 25 października 2016
  • 28 października 2016
  • wyświetleń: 3581

Spotkanie autorskie z pisarką Krystyną Mirek - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj

Gminna Biblioteka Publiczna w Goczałkowicach-Zdroju mając na uwadze preferencje swoich czytelników oraz upowszechnianie kultury organizuje spotkania autorskie ze znanymi i cenionymi autorami. W środowy wieczór, 26 października bibliotekę odwiedziła Krystyna Mirek, pisarka znakomitych powieści obyczajowych, skierowanych przede wszystkim do kobiet.

Spotkanie autorskie z pisarką Krystyną Mirek - 26.10.2016 · fot. GBP Goczałkowice-Zdrój


Pisarka opowiadała o swoim życiu, które prowadzi jako mama czwórki dzieci, borykająca się z problemami życia codziennego. Opowiadała o pasji, jaką jest czytanie książek oraz o sile marzeń, które odważyła się zrealizować.

Przez wiele lat pracowała w szkole gimnazjalnej jako nauczyciel języka polskiego, jednak zawsze marzyła, aby zostać pisarką. Starała się łączyć pracę zawodową z pisaniem, jednak była to ciężka próba, na szczęście zbieg kilku zdarzeń sprawił, że postanowiła oddać się swojej pasji i zrezygnować z pracy zawodowej. W ciągu zaledwie 5 lat ma na swoim koncie 15 książek oraz pełną głowę pomysłów! Pomysły te czerpie z życia, które wyświetlają się w jej głowie jak film. Mówi, że to chyba wrodzony dar.

Swoje powieści pisze tak, aby były atrakcyjne dla czytelnika, wartościowe i niosły z sobą jakieś głębokie, życiowe przesłanie. Inspiracją może być gest, słowo, zasłyszana rozmowa w kawiarni, dzięki temu powieści, które tworzy są tak lubiane i bliskie każdemu czytelnikowi. - Historie w moich książkach są zmyślone, ale emocje prawdziwe - wyznaje pisarka.

Pani Krystyna to osoba bardzo otwarta, chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Opowiadała o swoich planach, o pracy nauczyciela, o swoich dzieciach, o realizacji marzeń oraz o wielu interesujących przeżyciach, które spotykają ją w życiu pisarki.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj