pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 25 lutego 2021
  • 31 marca 2021
  • wyświetleń: 9487

Ostatnie dni jarmarku wielkanocnego w Pawłowicach

Za nami:

W dniach od 28 do 31 marca zapraszamy na zakupy świąteczne na Jarmark Wielkanocny, który trwa na rynku w Pawłowicach. Przez cztery dni, od niedzieli do środy znajdziemy tam domki oraz namioty wystawiennicze.

Jarmark wielkanocny w Pawłowicach - 28.03.2021 · fot. UG Pawłowice


Spokojniej niż zwykle, bez imprez towarzyszących, bez występów artystycznych, ale w przyjaznej i miłej atmosferze odbywa się jarmark wielkanocny na pawłowickim rynku. Można zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne wykonane m.in. z filcu, bawełny, zabawki, maskotki, poduszki motywem nawiązujące do Świąt Wielkanocnych. W ofercie wystawców są również wyroby cukiernicze, oryginalne słodycze oraz tradycyjne regionalne przysmaki np. sery.

W pierwszy dzień Jarmarku Wielkanocnego 14 wystawców sprzedawało przeróżny asortyment od ozdób świątecznych, własnoręcznie wykonanych jajek, słomianych lub pluszowych zajączków, poprzez ręcznie robione upominki: pudełka, okazjonalne kartki, makramy. Nie zbrakło również świątecznych przysmaków. Jak zawsze ogromną popularnością cieszyły się pyszne wypieki Koła Gospodyń Wiejskich z Pniówka. Panie, oprócz babek, ciast i ciasteczek przygotowały również krokiety i przetwory z ryb. Podobnie jak podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na stoisku "Zza miedzy" można było w jednym miejscu zakupić produkty spożywcze lokalnych wytwórców: trufle, czekolady, musztardy, ketchupy i tym podobne delikatesy. Także dużym zainteresowaniem cieszył się rozdawany bezpłatnie zakwas do wypieków chlebów.

W ramach projektu pn. "Cud miód" rozdawane były nasiona kwietnej łąki, a najmłodsi dostawali kolorowanki z zadaniami i łamigłówkami, które treścią nawiązują do dobroczynnych właściwości pszczół i miodu. Promocja kwietnych łąk, ma zachęcić mieszkańców do stworzenia miejsc przyjaznych pszczołom.

Handel na pawłowickim rynku potrwa do środy, 31 marca, w godzinach od 9.00 do 16.00.

Pamiętajmy: w trosce o siebie nawzajem ograniczamy bezpośrednie kontakty i zachowujemy dystans społeczny, także podczas przedświątecznych zakupów!

jarmark wielkanocny w Pawłowicach

BM, ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.