pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 14 maja 2021
  • dzisiaj, 05:55
  • wyświetleń: 5208

Koncert Orkiestry Diverto w Parku Zamkowym już w niedzielę!

Piękna wiosna w pełni, więc Pszczyńskie Centrum Kultury zaprasza na koncerty w plenerze! Cykl rozpocznie już dobrze Państwu znana Orkiestra Diverto. Pierwszy w tym sezonie koncert w Parku Zamkowym w Pszczynie zabrzmi już 13 czerwca o godz. 17.00.

Koncert Orkiestry Dętej Diverto w parku pszczyńskim, na zakończenie lata - 20.09.2020 r.
Koncert Orkiestry Dętej Diverto w parku pszczyńskim, na zakończenie lata - 20.09.2020 · fot. Andrzej Grynpeter


Diverto to stowarzyszenie muzyczne skupiające muzyków zawodowych oraz amatorów. W swoim repertuarze, oprócz tradycyjnych utworów marszowych z jakimi kojarzone były tego typu orkiestry, posiada szereg utworów o charakterze rozrywkowym. Są to aranżacje popularnych i znanych przebojów muzyki popowej, rockowej, jak również opracowania standardów jazzowych.

Formacja powstała w 2020 roku, w jej skład wchodzi 25 aktywnych muzyków. Repertuar Orkiestry to głównie muzyka rozrywkowa - rock, pop oraz swing.

W trakcie najbliższego koncertu będzie można usłyszeć między innymi takie znane utwory jak: Africa z rep. Grupy Toto, Beyond the sea z filmu "Gdzie jest Nemo" oraz Easy lover z rep. Phila Colinsa.

diverto

ar / pless.pl, źródło: PCKul

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.