pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 1 lipca 2021
  • 14 października 2021
  • wyświetleń: 8992

Dni Sąsiada powracają! Możemy świętować z GOK Suszec!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Za nami:

Dzień Sąsiada to święto, które oficjalnie obchodzone jest na całym świecie. Europejski Dzień Sąsiada obchodzony był w tym roku w dniu 28 maja. Korzyści z dobrych relacji z sąsiadami jest wiele, ponieważ po prostu dobrze się mieszka, jeśli zna się osoby mieszkające wokół nas.

Jak można świętować ten dzień? M. in. poprzez sąsiedzkie inicjatywy, czyli wydarzenia organizowane przez sąsiadów, dla sąsiadów, z sąsiadami. Rodzaj wydarzenia, jego program i termin - to wszystko sąsiedzka decyzja. Od kilku lat Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zachęca mieszkańców do organizacji Dni Sąsiada, udzielając wsparcia finansowanego i merytorycznego. W tym roku również będzie można zorganizować takie spotkania, a dokładniej w okresie od 15 czerwca do 15 października.

Jak zorganizować takie spotkanie? Porozmawiaj z sąsiadem/sąsiadami i stwórzcie scenariusz Waszego spotkania sąsiedzkiego. Następnie zgłoście Wasz pomysł w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu wypełniając formularz zgłoszeniowy i odbierzcie paczkę startową (plakaty, zaproszenia, itp.). W dalszym kroku zaproście sąsiadów i zrealizujcie spotkanie - to Wy decydujecie, jaki będzie miało charakter. Na koniec stwórzcie relację ze spotkania ze swoimi sąsiadami - zdjęcia, filmik itp.

Ważną zmianą w organizacji tegorocznych Dni Sąsiada, jest zawarcie elementu edukacyjnego. Szczegóły dotyczące organizacji Dni Sąsiada można znaleźć na stronie kulturasuszec.pl lub kontaktując się telefonicznie: 32 212 44 91 wew. 20 lub mailowo: dnisasiada@kulturasuszec.pl

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

ar / pless.pl, źródło: GOK Suszec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj