pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 13 października 2021
  • wyświetleń: 350

Turniej Zespołów Ludowych im. M. Cieśli "Jak ze Susca powandruje"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Tegoroczną Suszecką Jesień Kulturalną zainauguruje XVII Turniej Zespołów Ludowych im. M. Cieśli "Jak ze Susca powandruje". Odbędzie się on 6 listopada o godz. 15:00 w sali widowiskowej GOK w Suszcu.

Tegoroczna formuła Turnieju będzie jednak przebiegała w innej, niż do tej pory formie. Swoje wykonania zaprezentują zespoły spoza gminy Suszec - każdy z nich zaśpiewa trzy pieśni. Pierwszą - ze śpiewnika "Koło mego łokiyneczka. Pieśni ludowe Ziemi Pszczyńskiej ze zbiorów rękopiśmiennych Mariana Cieśli", a dwie kolejne - dowolne, wpisujące się w kanon pieśni ludowych. Zmagania zespołów oceni jury, a wyniki Turnieju zostaną ogłoszone podczas Koncertu Pieśni Powstańczej w dniu 11 listopada 2021 roku o godz. 17:00. W związku z obostrzeniami sanitarno-epidemiologicznymi turniej będzie miał charakter przeglądu, a nie jak do tej pory - biesiady.

Na wydarzenie GOK w Suszcu zaprasza przede wszystkim zespoły ludowe, ale też wszystkich, którym bliska jest tematyka kultury regionalnej i miłość do muzyki tradycyjnej.

Dokumenty do zgłoszenia zespołu do turnieju można pobrać ze strony: kulturasuszec.pl/turniej-zespolow-ludowych-21/

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

ar / pless.pl, źródło: GOK Suszec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj