• 22 listopada 2015
  • wyświetleń: 2098

LS: Trzecia kolejka

W trzeciej kolejce Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice zanotowaliśmy trzy wyniki po 3:0 i jeden 3:1.

LS 2015-2015 Słoiki - Brzeszcze
W 3. kolejce LS Słoiki wygrały 3:1 z Antistress'em Brzeszcze.

Trzecia seria spotkań rozpoczęła się od meczu The Kebab's Pszczyna z Pszczyńskimi Żubrami. Ekipa Mateusza Janusa nie miała większych problemów z pokonaniem młodej drużyny Żubrów, przez The Kebab's zainkasował pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

Dużo więcej emocji dostarczyło spotkanie Słoików z Antistress'em. Początek należał do drużyny z Brzeszcz, która osiągnęła już na początku meczu pięć punktów przewagi. Po kilku minutach było jednak już remisowo i walka punkt za punkt toczyła się równo do 23 "oczka". Wtedy to dwa błędy własne popełnili siatkarze Antistress i to rywale cieszyli się z wygranej. Drugą odsłonę zdecydowanie triumfował zespół Łukasza Twardzika, ale po zmianie stron do głosu doszli w końcu brzeszczanie. Czwarty set miał ciekawy przebieg. Na początku 6:2 prowadziły Słoiki, potem czteropunktową przewagę posiadała ekipa Przemysława Łaty, by... roztrwonić ją w końcówce partii. To jednak nie koniec. Dwóch piłek meczowych (24:22), a potem jeszcze jednej nie wykorzystali Słoiki (25:24). Kiedy zrobił się następny remis, dwa własne błędy popełnił Antistress i Słoki mogły zapisać sobie na konto trzy punkty.

W pozostałych dwóch spotkaniach faworyci dopisali sobie po trzy punkty za zwycięstwo 3:0. Best Boys zwyciężył w meczu ze Zrywem, zaś Arkadia ograła Gilowice Team.

The Kebab's Pszczyna - Pszczyńskie Żubry 3:0 (25:18, 25:15, 25:12)
MVP: Krzysztof Duda (The Kebab's Pszczyna)

Słoiki - Antistress Brzeszcze 3:1 (25;23, 25:11, 18:25, 27:25)
MVP: Artur Pławecki (Słoiki)

Zryw Pszczyna - Best Boys Czechowice-Dziedzice 0:3 (15:25, 14:25, 19:25)
MVP: Klaudia Jonkisz (Best Boys Czechowice-Dziedzice)

Arkadia Tychy - Gilowice Team 3:0 (25:23, 25:15, 25:12)
MVP: Daniel Chemicz (Arkadia Tychy).

4. kolejka Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice zostanie rozegrana w hali POSiR w Pszczynie 29 listopada. Spotkania zostaną rozegrane według harmonogramu podanego poniżej.