pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 7 listopada 2016
  • wyświetleń: 1777

MLF: Jednak będzie oczko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

W środę 2 listopada na hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyło się spotkanie organizacyjne przed startem nowego sezonu, na którym zjawili się przedstawiciele wszystkich dwudziestu zgłoszonych drużyn. Ostatecznie w MLF sezon 2016/2017 zagra jednak 21 ekip bowiem tuż po zebraniu zgłosiła się jeszcze jedna drużyna i organizatorzy postanowili dopuścić ją do rozgrywek.

MLF: Spotkanie organizacyjne 02.11.2016 · fot. Andzejek


Co ciekawe drużyna numer 21 to zespół dziewcząt. Do tej pory w lidze młodzieżowej występowały dziewczyny, ale były to indywidulane przypadki. Po raz pierwszy w historii zagra zaś w pełni żeńska drużyna.

Dwudziesto-jedno drużynowa liga będzie grała system tak jak w poprzednich sezonach, a wiec na początku ligowa stawka została podzielona na trzy siedmiozespołowe grupy M, L oraz F. Po meczach grupowych gdzie rywalizować będziemy systemem każdy z każdym zespoły z miejsc 1-2 oraz najlepsza drużyna z miejsca 3 zagrają w I lidze, zespołu z miejsc 6-7 oraz najsłabsza drużyna z pośród ekip które zajmą miejsce piąte zagra w lidze III, zaś pozostali będą się mierzyć w lidze II.

Do drugiego etapu rozgrywek zespoły przystąpią z zerowym dorobkiem punktowym i znowu rozegrają mecze każdy z każdym.

Najciekawszym i najbardziej oczekiwanym punktem przedsezonowego spotkania, który też wzbudza największe emocji jest losowanie grup. Organizatorzy zrezygnowali z rozstawiania drużyn i wszystkie zespoły losowane były z jednego "koszyka". W wyniku losowania ustalono następujące grupy:

Grupa M:
Show Team, Śiewcy Popłochu III, Konstalacja Gwiazd, 30 Seconds to win, Prezes i reszta, Świnki Halinki oraz Podwładni Tomasza K.

Grupa L:
Ekipa Remontowa, Wielcy i szybcy, Szybkie Bile, FC po nalewce, Pustaki, HKS Asfatl, Gang Plebani

Grupa F:
Dajcie Nam Wygrać, Mocherowe berety, Rakiety Janusza, Sklepgard team, Banda Świrów, AC Materace, Los Sztos.

Pierwsze gry zaplanowane zostały na niedzielę 20 listopada. Wstępny harmonogram gier został udostępniony w serwisie MLF w menu bocznym. Uwaga ze względu na fakt, że na dużych boiskach są rozgrywane jeszcze mecze o ligowe punkty, prosimy aby do czwartku 10 listopada przesłać informację (e-mail: sport@posir.pszczyna.pl), która ekipa nie będzie mogła zagrać w tym terminie. Ostateczny harmonogram pierwszej kolejki zostanie opublikowany w piątek 11 listopada.

Przypominamy, że tradycyjnie już wszystkie zespoły otrzymają oficjalne koszulki MLF na sezon 2016/2017. Każda drużyna bezpośrednio przed swoim pierwszym meczem wylosuje koszulki, w których będzie uczestniczyła w rozgrywkach.

Organizatorem Młodzieżowej Ligi Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a Partnerem sportowym rozgrywek jest BTS Rekord Bielsko-Biała.

źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj