pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 3 lutego 2017
  • wyświetleń: 975

Liga Futsalu wkracza w decydującą fazę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

W Lidze Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice zbliżamy się do finału rozgrywek. W I i II lidze nastąpił podział na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. Puchar Ligi zostanie rozegrany 26 lutego.

W sezonie 2016/2017 do rozgrywek Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice zgłosiło się 28 zespołów. Cała stawka została podzielona na trzy szczeble rozgrywkowe: I, II i III ligę. Dwie pierwsze są 10-zespołowe, zaś w III lidze występują osiem drużyn.

W ostatni weekend stycznia rozgrywki wkroczyły w decydującą fazę. W I i II lidze nastąpił podział na grupy: mistrzowską i spadkową. Po swój trzeci triumf z rzędu kroczą gracze Turbodymomenów. Dorobek graczy ze Studzienic budzi szacunek. W 10 meczach ekipa Łukasza Grzechnika wygrywała 10-krotnie. Nad drugim zespołem w tabeli Turbodymomeny mają aż 11 punktów przewagi. W tym gronie walka toczy się już tylko o miejsce na 2. i 3. stopniu podium. Nieco ciekawiej jest w II lidze, gdzie o zwycięstwo w lidze korespondencyjną rywalizację toczy OKS 4 Kąty i Ośrodek nad Dokawą. Na razie dwa "oczka" przewagi mają ci pierwsi, ale obie drużyny czeka jeszcze bezpośrednie starcie w ostatniej kolejce. Podobnie sytuacja wygląda w III lidze, gdzie rywalom "odskoczyli": Kryry i Enigma Northec. Na razie na czele tabeli są Kryry z dwupunktową przewagą nad rywalem z Czechowic-Dziedzic. W tym przypadku do bezpośredniego spotkania dojdzie już w najbliższej kolejce. O 3. miejsce walczą z kolei Stado Goczałkowice-Zdrój i Termex Pszczyna.

Zakończenie Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice zaplanowane jest na 26 lutego. Rozgrywki zakończą się turniejem o Puchar Ligi. Prawo udziału w tych zawodach mają drużyny uczestniczące w tym sezonie w LF, składające się z tych samych zawodników, którzy reprezentują w nich zespół. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są drogą elektroniczną (sport@posir.pszczyna.pl z dopiskiem "Puchar Ligi") do 20 lutego. W zgłoszeniu należy podać nazwę zespołu. System rozgrywek będzie uzależniony od ilości zgłoszonych drużyn. Turniej zostanie rozegrany w hali POSiR w Pszczynie i jeśli zajdzie taka potrzeba również w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju. Po rozstrzygnięciu turnieju odbędzie się zakończenie rozgrywek ligowych połączone z wręczeniem nagród i upominków.

źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj