• 27 marca 2017
  • wyświetleń: 3172

LS: KM&BM i Arkadia bliżej finału

KM&BM Pszczyna i Arkadia Tychy wygrały pierwsze mecze półfinałowe w Lidze Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice.

W pierwszym półfinale rywalizowali ze sobą: KM&BM Pszczyna i Antistress Brzeszcze. Mecz lepiej rozpoczęli pszczynianie, którzy wykorzystali słabe przyjęcie zagrywki rywali i wyszli na prowadzenie 11:3. Taka zaliczka pozwoliła spokojnie kontrolować seta, które zakończyło się pewnym zwycięstwem 25:16. Po zmianie stron dobrą Antistress objął prowadzenie 4:2, a na to miało wpływ m.in. dobra zagrywka Radosława Piotrowskiego. Chwilę później ekipa Krzysztofa Pławeckiego odrobiła starty i prowadziła 1-2 punktami. W połowie rywalizacji w drugiej odsłonie świetnym blokiem popisał się Christofer Brodnicki, a brzeszczanie prowadzili 16:13. Pszczynianie kolejny raz odrobili starty, zaś w decydującym momencie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Trzecia odsłona rozpoczęła się podobnie jak wcześniejsza. W szeregach KM&BM szwankowało przyjęcie zagrywki, a zespół z Brzeszcze prowadził 6:3, a potem również 12:8. W tym momencie do kontrataku przystąpiła pszczyńska drużyna, która po raz trzeci okazała się lepsza od rywali, tym razem 25:18.

KM&BM Pszczyna - Antistress Brzeszcze 3:0 (25:16, 25:20, 25:18)
MVP meczu: Jarosław Szyszka (KM&BM Pszczyna)

Ciekawy przebieg miał pierwszy set w drugim półfinale, w którym grała Arkadia z Korfantego Devils. Tyszanie prowadzili 10:1, a potem 14:6. Świetna gra blokiem drużyny Marka Nowoka pozwoliła doprowadzić do remisu i zaciętej końcówki, w której grano "punkt za punkt". Ostatecznie "Diabły z Korfantego" wygrały 30:28. Na początku drugiej części meczu gracze ze Śląska Cieszyńskiego kontynuowali skuteczną grą w bloku, co pozwoliło objąć prowadzenie 7:3. Czteropunktowa przewaga prysła jak bańka mydlana kiedy na zagrywce pojawił się Daniel Chemicz doprowadzając tym samym do remisu 12:12, a chwilę później było już 17:14 dla Arkadii. Devils'i nie mieli zamiaru poddać się bez walki. Tym razem to oni odrobili straty (18:18) i końcówka zapowiadała się znów ekscytująco. Po m.in. ataku i kolejnym asie serwisowym Chemicza górą byli tyszanie. W trzeciej odsłonie długo utrzymywała się 1-2 punktowa przewaga strumienian. W końcówce znów jednak był remis (19:19), ale w tym momencie cztery punkty z rzędu zdobyli tyszanie i po raz drugi set trafił na ich konto. Chociaż ostatni set okazał się ostatni, to i jedno przebieg był bardzo wyrównany, a rozstrzygnął się w końcówce na korzyść Arkadii.

Korfantego Devils Strumień - Arkadia Tychy 1:3 (30:28, 23:25, 21:25, 21:25)
MVP meczu: Marek Budzikowski (Arkadia Tychy).

Rewanżowe mecze półfinałowej rundy play-off Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice zostaną rozegrane 2 kwietnia w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju zostaną rozegrane rewanżowe mecze rundy play-off Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice (półfinały). Mecze zostaną rozegrane według harmonogramu podanego poniżej.

2. mecz play-off Ligi Siatkówki(półfinały), hala "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju, 2 kwietnia 2017 roku