pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 6 czerwca 2017
  • wyświetleń: 2848

Medal dla pszczyńskich siatkarek UKS Centrum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Brązowy medal zdobyły siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Anna Mieszczak i Martyna Witczak podczas Mistrzostw Śląska Minisiatkówki Kinder+Sport w kategorii "dwójek". Na 6. miejscu sklasyfikowany został drugi skład UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Nadia Książkiewicz i Justyna Parko.

Minisiatkówka Kinder+Sport uks 2017 finał
Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Martyna Witczak, Anna Mieszczak, Justyna Parko i Nadia Książkiewicz wraz z trenerką Agnieszką Szczypką.


Finał Mistrzostw Śląska w Minisiatkówce odbywał się w Mikołowie. Sobota była zarezerwowana dla chłopców, niedziela dla dziewcząt. Finał rozgrywany był w trzech kategoriach: "dwójki" (2006 i młodsi), "trójki" (rocznik 2005 i młodsi) i "czwórki" (rocznik 2004 i młodsi), a w każdym występowało osiem drużyn, które wyłonione zostały na podstawie pięciu dwuturniejowych etapów. W kategorii "dwójek" na Śląsku zostało zgłoszonych 130 zespołów. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zgłosił pięć składów. Dwa zespoły (złożone z zawodniczek trenujących w Siatkarskim Przedszkolu, rocznik 2008) odpadły po drugim etapie. Jedna drużyna odpadła w ćwierćfinale, zaś dwa składy dotarły do ścisłego finału województwa.

W nim oba trafiły na siebie w eliminacjach grupowych i od spotkania pomiędzy sobą rozpoczęły finałową batalię. Pierwszy skład wygrał 2:1. Potem dołożył do tego wygraną 2:0 nad ekipą z Zawiercia III, zaś w pojedynku z Zawierciem I zanotował porażkę 0:2. Drugi pszczyński skład przegrał 0:2 z Zawierciem I i wygrał 2:1 z Zawierciem III. Pierwszy skład awansował do półfinału, gdzie przegrał 1:2 z trzecim finalistą z Zawiercia i swojej szansy na medal szukał w meczu o 3. miejsce z MOSM-em Bytom. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki poradziły sobie z tym rywalem i wygrywając 2:0 zdobyły brązowy medal. Drugi skład wygrał "półfinał" grupy 5-8 z MOSiR-em Łaziska i o 5. miejsce ponownie rywalizował z Zawierciem III. Tym razem to przeciwniczki wygrały 2:1, a zawodniczki Agnieszki Szczypki zajęły 6. miejsce.

Finał Mikołów Minisiatkówka 2017
Finał Mistrzostw Śląska w Minisiatkówce Kinder+Sport odbywał się w Mikołowie.


- Jestem bardzo dumna z całej siedmioosobowej grupy zawodniczek z rocznika 2006, które występowały w "dwójkach", bo oprócz finalistek trzeba tu również wymienić: Martynę Rajcę, Emmę Kacewicz i Martę Staszewską. W "dwójkach" zgłoszonych zostało 130 zespołów, a one odpadły w ćwierćfinale. Śmiem twierdzić, że gdyby nie kontuzja Marty to zaszłyby jeszcze dalej. Dziewczyny bardzo dobrze przepracowały cały sezon i są też efekty w postaci wyników. Zawodniczki rozwinęły się nie tylko pod względem sportowym, ale również i mentalnym. Myślę, że wynik w "dwójkach" to dla nich duża sprawa i mają satysfakcję z tego co osiągnęły - podsumowuje Agnieszka Szczypka, trenerka zawodniczek.

Mistrzostwa Śląska Minisiatkówki Kinder+Sport w kategorii "dwójek", Mikołów, 4 czerwca 2017 roku
Klasyfikacja:
1. MKS Dwójka Zawiercie I, 2. MKS Dwójka Zawiercie II, 3. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna I, 4. UKS MOSM Bytom, 5. MKS Dwójka Zawiercie III, 6. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, 7. MOSiR Łaziska Górne, 8. KSSG Pyskowice.

źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj