pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 30 marca 2018
  • wyświetleń: 3176

Siatkarki z POSiR-u wygrywają w rozgrywkach szkolnych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna sukcesy odnoszą również w rozgrywkach szkolnych. Do półfinałów wojewódzkich w siatkówce i minisiatkówce awansowały dwie pszczyńskie szkoły.

SP 18 Pszczyna minisiatkówka
fot. FB/SP 18


W hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozegrane zostały mecze finałowe na szczeblu rejonu pszczyńsko-cieszyńskiego w minisiatkówce oraz siatkówce dziewcząt i chłopców w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży.

W rywalizacji szkół podstawowych dziewcząt (składy czteroosobowe) zagrały uczennice SP 18 z Pszczyny, które wcześniej zdobyły Mistrzostwo Powiatu Pszczyńskiego, z reprezentantkami SP Dębowiec, Mistrzyniami Powiatu Cieszyńskiego. Pszczynianki wygrały to spotkanie 2:1 i awansowały do półfinału wojewódzkiego.

Również zwycięstwem 2:1 zakończył się mecz gimnazjalistek z Pszczyny. Reprezentacja SP 1 Pszczyna z oddziałami gimnazjalnymi wygrała z rywalkami z Cieszyna i również awansowała do półfinału wojewódzkiego. Gimnazjalistki powtórzyły więc wyczyn z zeszłego roku, kiedy także zagrały w półfinale wojewódzkim.

Siatkarki z POSiR-u wygrywają w rozgrywkach szkolnych - 03.2018 · fot. POSiR Pszczyna


Sukcesy pszczyńskich szkół cieszą tym bardziej, że składy obu reprezentacji oparte były w 100% na zawodniczkach trenujących w Szkółce Siatkówki Dziewcząt prowadzonej przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Uczniowski Klub Sportowy "Centrum".

Oprócz meczów dziewcząt, w tym samym dniu rozegrane zostały również mecze chłopców. W tym przypadku jednak górą byli przedstawiciele powiatu cieszyńskiego. SP Drogomyśl wygrał z SP Pawłowice w finale rejonowym Igrzysk Dzieci, zaś SP 3 Pszczyna z oddziałami gimnazjalnymi w finale Igrzysk Młodzieży uległa 0:2 reprezentacji SP 2 z Cieszyna.

BM / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj