pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 6 kwietnia 2018
  • 14 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 8865

[ZDJĘCIA] Festiwal Sztuk Walki w hali POSiR-u

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

W miniony weekend w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyła się Budo Gala 2018. Tłumnie przybyli goście mogli zobaczyć, jak pasjonaci sztuk walki - dzieci, młodzież i dorośli - prezentują swoje umiejętności w różnych stylach - kung fu, karate, ju-jitsu i wielu innych.

Festiwal Sztuk Walki w hali POSiR-u - 07.04.2018 · fot. POSiR


W zawodach, które odbyły się 7 kwietnia wzięło udział prawie 130 uczestników, reprezentujących różne szkoły z całego województwa. Tłumy widzów mogły tego dnia zobaczyć m.in. pokazy miecza, karate, ju-jitsu kung fu czy nunchaku.

- Ideą tego festiwalu jest zjednoczenie miłośników sztuk walki, reprezentujących różne style, w zdrowej, sportowej rywalizacji. To było spotkanie przyjaciół, podczas którego chcieliśmy zrobić coś dobrego. Mam nadzieję, że impreza będzie cykliczna i na stałe wpisze się w kalendarz sportowych wydarzeń Pszczyny. Chcielibyśmy, żeby nosiła nazwę im. Józefa Brudnego. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że to wydarzenie mogło się odbyć - mówi Krzysztof Hibner, właściciel Szkoły Sztuk i Sportów Walki "Wojownik" w Pszczynie, a także pomysłodawca wydarzenia. - Sztuki walki to filozofia, która wszechstronnie rozwija, kształtuje charakter i uczy cierpliwości oraz samokontroli - dodaje.

Dzieci i dorośli, mistrzowie i amatorzy, spotkali się nie tylko, aby wspólnie dzielić się swoją pasją, ale także pomóc w zebraniu pieniędzy na protezę dla Łukasza, który kilka miesięcy temu w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił nogę.

W pomoc w zorganizowaniu wydarzenia zaangażowali się mistrzowie ze szkół znajdujących się na terenie całego województwa m.in. Jacek Warchał, Krzysztof Drożniak, Tomasz Kamiński, Jerzy Gawełczyk, Tadeusz Tarnowski czy Mirosław Krajewski. Gościem honorowym był Jan Brudny, który wspólnie z bratem Józefem stworzył w 1957 roku (obecnie najstarszą w Europie) Pszczyńską Szkołę Sztuk Walki.

- Pszczyńska Sztuka Walki to styl walki, którego charakterystyczną cechą jest ukierunkowanie wyłącznie na walkę realną w samoobronie i prowadzenie treningów właśnie pod tym kątem - podkreśla mistrz Jan Brudny.

Program szkoleniowy PASW odbywa się w trzech kierunkach: pierwszy skierowany jest do najmłodszych - forma zabawowo-ruchowa i wychowawcza. Drugi dla młodzieży i dorosłych, którzy zajęcia traktują jako pasję i rekreację - w programie nauczania występują: gimnastyka podstawowa, joga, akrobatyka, relaksacja, medytacja i kontemplacja, metodyka sztuki walki, formy klasyczne itp. Trzeci oparty o system Combat, czyli bojowe wykorzystanie uproszczonych technik sztuk walki, podparte o umiejętność strzelania z broni palnej, survival oraz sztukę radzenia sobie w każdej sytuacji.

Organizatorami wydarzenia byli: Szkoła Sztuk i Sportów Walki "Wojownik" w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji. W pomoc przy organizacji wydarzenia włączyli się także m.in. strażacy z pszczyńskiego OSP i Stowarzyszenie Omnibus.

Osoby, które podczas turnieju otrzymały puchar mistrzów: Mariusz Kąsek, Kacper Wojciechowski, Kordian Magiera, Kinga Pająk, Przemysław Siwiecki, Artur Snela, Maja Kowalczyk, Anna Waszyńska, Martyna Pilszek, Matylda Solarz, Dawid Szalały i Dawid Trojnik.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj