pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 17 kwietnia 2018
  • 24 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 15114

[WIDEO,ZDJĘCIA] 700 przedszkolaków rywalizowało w Olimpiadzie!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

W sobotę, 21 kwietnia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się XI Pszczyńska Olimpiada Przedszkolaków. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie rywalizacja podzielona została na trzy grupy. W sumie, w całych zawodach rywalizowało ponad 700 przedszkolaków z placówek znajdujących się na terenie gminy Pszczyna.- Olimpiada Przedszkolaków to impreza, która zawsze gwarantuje pełne trybuny. Są emocje, głośny doping i ogromne zaangażowanie. Zarówno ze strony młodych zawodników, jak i rodziców trzymających kciuki. Takie imprezy są znakomitą promocją zdrowego trybu życia - powiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Przedszkolacy rywalizowali w kategorii dzieci 5 i 6 - letnich w następujących grach i zabawach: "sadzenie ziemniaków", sztafeta z piłką lekarską, sztafeta z pałeczką, "wyścig piesków", wyścig sprawnościowy, bieg slalomem, "piłka w tunelu", rzut do celu oraz wyścig wychowawczyń z rakietkami i lotkami do badmintona.

W sesji przedpołudniowej (259 uczestników) w rywalizacji drużynowej przedszkoli zwyciężyły dzieci z Przedszkola nr 8 w Pszczynie przed przedszkolakami z Przedszkola nr 7 w Pszczynie i Przedszkolem nr 14 w Studzionce. Pozostałe miejsca:
IV - Przedszkole nr2/1 w Pszczynie
V - Przedszkole nr 10 w Ćwiklice
VI - Przedszkole nr 4 w Pszczynie
VII - Przedszkole nr 2/2 w Pszczynie

XI Pszczyńska Olimpiada Przedszkolaków - 21.04.2018 · fot. Facebook/ MG Foto Marek Grucka


W drugiej turze o godz. 12:00 (220 uczestników) zwyciężyły przedszkolaki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jankowicach przed Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Studzienicach. Trzecie miejsce zajęły przedszkolaki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Piasku. Pozostałe miejsca:
IV - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łące
V - Zespół Szkolno Przedszkolny nr 15 w Wiśle Wielkiej
VI - Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Czarkowie

W trzeciej turze o godz. 15:00 ( 233 uczestników) zwyciężyły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszczynie przed Niepublicznym Przedszkolem "Pociecha" i Szkołą Podstawową nr 1 w Pszczynie. Pozostałe miejsca:
IV - Przedszkole Publiczne nr 21 w Pszczynie
V - Szkoła Podstawowa nr 13 w Wiśle Małej
VI - Szkoła Podstawowa nr 19 w Brzeźcach
VII - Niepubliczne Przedszkole "Słoneczko"

XI Pszczyńska Olimpiada Przedszkolaków - 21.04.2018
XI Pszczyńska Olimpiada Przedszkolaków - 21.04.2018 · fot. Facebook/ MG Foto Marek Grucka


Każdy uczestnik Olimpiady otrzymał pamiątkowy medal i dyplom a każde przedszkole puchar, dyplom oraz zestaw klocków LEGO i pudełko piasku kinetycznego.

W organizacji zawodów pomagali wolontariusze z III LO w Pszczynie, a sędziami byli nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół podstawowych Gminy Pszczyna. Organizatorami zawodów był Urząd Miejski, Przedszkole nr 2 oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie. Zdjęcia: Marek Grucka, obszerna galeria: portal Facebook - MG Foto Marek Grucka. Filmy z wszystkich 3 tur dostępne na płytach - informacje w przedszkolach.

new, BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj