pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 24 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2593

Siatkarki z UKS Centrum przy POSiR-ze drugie w Niemczech!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Dwa zespoły UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wzięły udział w 22. Bitterfled Wolfener Jungendpokal 2018, który rozgrywany był w niemieckim mieście Bitterfeld-Wolfen. Wyjazd na turniej był realizowany w ramach współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem Pszczyńskim a Powiatem Anhalt-Bitterfeld.

Siatkarki z POSiR-u drugie w Niemczech! · fot. POSiR Pszczyna


Turniej organizowany przez VC Bitterfeld-Wolfen rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: U-13 (2006 i młodsi), U-16 (2003 i młodsi) oraz U-18 (2001 i młodsi). W sumie w tych kategoriach zagrało 47 drużyn (odpowiednio: 20, 12 i 15 zespołów, każda kategoria rozgrywana była na innej hali). UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wystawił swoje drużyny w kategorii U-13 i U-16. Nasze drużyny były jedynymi zespołami spoza Niemiec.

W kategorii U-13 nasz klub reprezentował zespół w składzie: Nadia Książkiewicz, Martyna Witczak, Anna Mieszczak i Justyna Parko. Turniej w tej kategorii był rozgrywany w składach trzyosobowych, ale kilka zasad było bardzo odmiennych w stosunku do tego jak w minisiatkówce gra się w Polsce. Przede wszystkim w Niemczech pole gry miało wymiary 6x6 metrów, ale różnice dotyczyło również przepisów gry. Na przykład odbicie piłki bezpośrednio po zagrywce na pole zespołu zagrywającego oznaczało punkt dla tej drużyny. Po drugiej zagrywce z rzędu następowała zmiana zawodnika na zagrywce, a rozgrywającym była osoba pod siatką. Ciekawostką był również fakt, że wszystkie mecze w każdej kategorii sędziowały zawodniczki uczestniczące w zawodach. Nasze dziewczęta szybko jednak dopasowały się do obowiązujących zasad.

Siatkarki z POSiR-u drugie w Niemczech!
Siatkarki z POSiR-u drugie w Niemczech! · fot. POSiR Pszczyna


Pierwszego dnia rozgrywki ukończyły na pierwszym miejscu w grupie. Trzy spotkania zakończyły zwycięstwem 2:0 (SSV Lichtenstein, VC Bitterfeld-Wolfen chłopcy i HSG Merseburg) oraz zremisowały 1:1 z Marzahner VC Berlin. Drugi dzień rozpoczęły od wygranej 2:0 z pierwszym składem VC Bitterfeld-Wolfen w ćwierćfinale. Taki sam wynik w półfinale z SV Pädagogik Schönebeck dał podopiecznym trenerki Agnieszki Szczypki awans do meczu o 1. miejsce w zawodach. Rywalem okazał się Schweriner SC, czyli klubu, który w dorosłej siatkówce jest aktualnym mistrzem Niemiec. W pierwszym secie było widać, że stres mocno zdominował siatkarki z Pszczyny. Kiedy doszły do tego błędy w przyjęciu zagrywki, rywale bardzo pewnie ograli nas do 14:25. Po zmianie stron ekipa Agnieszki Szczypki pokazała charakter i walczyła z całych sił. Mimo że początkowo prowadziliśmy 9:4, rywalki odrobiły straty, ale do końca walka była zacięta. Ostatecznie Schweriner SC wygrał 25:23, z cały mecz 2:0 i zwyciężył w zmaganiach. Drugie miejsce dla naszego zespołu cenimy sobie jednak bardzo wysoko.

W kategorii U-16 pierwszego dnia rozegraliśmy cztery spotkania. Na początek rozegrana została I runda grupowa, którą rozpoczęliśmy od zwycięstwa 2:0 nad SG Chemie Zeitz. W kolejnym meczu podopieczne trenerki Joanny Wrzeszcz grały z USV Halle, który zakończył się remisem 1:1 (w obu setach 25:20). W trzecim spotkaniu nie mieliśmy większych szans z SC Postdam, stąd porażka 0:2. Ostatecznie I rundę zakończyliśmy na 3. miejscu w grupie i przyszło nam walczyć w "dolnej" tabelce, w której maksymalnie można było zająć 7. miejsce. W II rundzie grupowej wygraliśmy 2:0 z SV Pädagogik Schönebeck i SC Hagenow. To dało nam przepustkę do meczu o 7. miejsce, w którym mierzyliśmy się ze znanym sobie już zespołem SG Chemie Zeitz. Po raz drugi wygraliśmy 2:0. Co ciekawe, w finale SC Potsdam wygrał 2:0 z USV Halle. Grupa, w której znaleźliśmy się w pierwszej rundzie, okazała się zdecydowanie najsilniejszą. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w kategorii U-16 zagrał w składzie: Karolina Szyszka, Martyna Otręba, Patrycja Wala, Magdalena Mieszczak, Natalia Kwaśny, Zuzanna Szczepek, Maja Kopeć, Miłochna Latko i Natalia Jasińska.

Siatkarki z POSiR-u drugie w Niemczech!
Siatkarki z POSiR-u drugie w Niemczech! · fot. POSiR Pszczyna


Wyjazd na turniej do Niemiec był dla całej naszej ekipy ciekawym doświadczeniem. Poznaliśmy jak do organizacji tak dużej imprezy podchodzą nasi zachodni sąsiedzi, ale najważniejszym celem wyjazdu była możliwość konfrontacji z niemieckimi rywalami.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna składa serdeczne podziękowanie Kindze Pławeckiej-Bratek z Powiatu Pszczyńskiego oraz Biance Laukat z Powiatu Anhalt-Bitterfeld za pomoc okazaną w zorganizowaniu i przeprowadzeniu całego wyjazdu na turniej.

BM, źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj