pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 8 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2620

[ZDJĘCIA] Katowiczanie wygrali Puchar Starosty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

"Gramy dla Ruska", czyli drużyna złożona z młodych piłkarzy z Katowic, zdobyła XVIII Puchar Starosty Pszczyńskiego.

XVIII Turniej o Puchar Starosty - galeria I · fot. Karolina Stokowy


W niedzielę 5 sierpnia, na obiektach Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, odbyła się osiemnasta edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Do turnieju zgłosiło się 20 drużyn, które podzielone na 4 grupy rywalizowały na dwóch boiskach. Wpierw, rozegrane zostały rozgrywki grupowe w grupach A i B, a później w C i D.

Grupę D, śmiało można było nazwać "grupą śmierci". Spotkały się tam dobrze znane w powiecie pszczyńskim drużyny - ATS Jakub Pszczyna, Ełka Team Pszczyna, Sami Swoi czy reaktywowany Rozwój Jankowice, którego barwy reprezentowali min. Tomasz Tomanek, Mateusz Jędrysik, Mateusz Żemła czy Andrzej Żupa. Drużyna z Jankowic była wśród czwórki, która zagrała w półfinałach - prócz Rozwoju, grali jeszcze piłkarze OKS 4 Kąty Pszczyna, Gramy dla Ruska i DNW. W półfinałach zderzyły się więc doświadczenie i młodość.

XVIII Turniej o Puchar Starosty - galeria II · fot. Karolina Stokowy


Jak okazało się po ostatnim gwizdku meczu finałowego, młodość w niedzielę wygrała. Gramy dla Ruska pokonali w finale OKS 4 Kąty 2:1 i zdobyli XVIII Puchar Starosty Pszczyńskiego. Zwycięzcy, to młodzi piłkarze z Katowic, którzy piłkarskiego rzemiosła uczyli się w większości w szkółce Rozwoju Katowice.

Najlepszym strzelcem turnieju został Andrzej Żupa z Rozwoju Jankowice (9 goli), bramkarzem Tomasz Piłot (OKS 4 Kąty Pszczyna) a zawodnikiem Michał Szymakowski. Przyznaliśmy także wyróżnienie dla Tomasza Bałucha (0KS 4 Kąty Pszczyna), za świetną postawę w turnieju i wielkie zaangażowanie w grze dla drużyny.
- Turniej przebiegł w miłej, piłkarskiej atmosferze. Szkoda, że nie udało się zajść dalej - mówił Grzegorz Ryguła, kapitan Ośrodka nad Dokawą, który zakończył przygodę w turnieju na ćwierćfinale.

Wyniki:XVIII Puchar Starosty I
XVIII Puchar Starosty II

XVIII Puchar Starosty - bramkarz
fot. Karolina Stokowy


Składamy serdeczne podziękowania za udostępnienie obiektu dyrektorowi ZS1 w Pszczynie, Damianowi Cieszewskiemu. Niskie ukłony ślemy również w stronę strażaków z OSP Pszczyna za ugotowanie pysznej grochówki, oraz firmy ŻEMPLESS za ufundowanie nagród dla wyróżnionych zawodników.
XVIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego
I. Gramy dla Ruska
II. OKS 4 Kąty Pszczyna
III. Rozwój Jankowice
IV. DNW
Najlepszy strzelec - Andrzej Żupa, Rozwój Jankowice (9 bramek)
Najlepszy bramkarz - Tomasz Piłot, OKS 4 Kąty Pszczyna
Najlepszy zawodnik - Michał Szymakowski, Gramy dla Ruska
Specjalne wyróżnienie - Tomasz Bałuch, OKS 4 Kąty Pszczyna

XVIII Puchar Starosty - nagrody
fot. Karolina Stokowy

new / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj