pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 28 lutego 2019
  • wyświetleń: 1521

LF: Koronacja GRG, Stado z Pucharem Ligi

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Turniej o Puchar Ligi był ostatnim akcentem Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice w sezonie 2018/2019. W zmaganiach tych zwycięzcą okazało się Stado Goczałkowice-Zdrój. Mistrzostwo Ligi Futsalu zdobyli z kolei gracze Gaz Robi Gaz Pszczyna.

Puchar Ligi sezon 2018/2019 - wyniki (24.02.2019)
Gaz Robi Gaz 2019
fot. POSiR Pszczyna
Gaz Robi Gaz Pszczyna mistrzem Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice w sezonie 2018/2019.
Stado Goczałkowice-Zdrój 2019
fot. POSiR Pszczyna
Stado Goczałkowice-Zdrój triumfatorem Pucharu Ligi w sezonie 2018/2019.

Sezon 2018/2019 był już 11. edycją Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice. Przystąpiło do niej 20 zespołów, które występowały w dwóch ligach: I i II. Rywalizacja w ligach toczyła się w dwóch rundach, systemem "każdy z każdym" od listopada 2018 roku do lutego 2019 roku. Mecze rozgrywane były w trzech halach: POSiR w Pszczynie, "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju i Suszcu.

Tradycyjnie turniej o Puchar Ligi jest ostatnim akcentem halowych rozgrywek. Prawo udziału w zmaganiach mają zespoły, które rywalizowały w rozgrywkach ligowych 11. edycji LF. Do udziału zgłosiło się 11 drużyn. W pierwszej części turnieju grano w dwóch grupach: A (w hali POSiR, sześc drużyn) i B (w hali "Goczuś", pięć drużyn). Pierwszą grupę wygrał zespół FC Bestwina, ale awans do półfinału wywalczył również Cadi-Car. W grupie B awans wywalczyli: Gaz Robi Gaz i Stado.

Bardzo emocjonujący przebieg miał półfinał Bestwiny z Stadem. Ci pierwsi na dwie minuty przed końcem wygrywali 2:0, ale goczałkowiczanie przechylili szalę na swoją korzyść strzelając w końcówce trzy bramki - tę zwycięską na 5 sekund przed końcem meczu! W drugim półfinale Cadi-Car grał z mistrzowskim Gazem. Po sześciu minutach gry było 2:0 dla "samochodziarzy". GRG szybko jednak strzelił kontaktowego gola i do końca walczył o zdobycie wyrównania. Dobra gra w obronie, a przede wszystkim świetne interwencje Mateusza Małka w bramce Cadi-Caru sprawiły, że ekipa Macieja Grygiera dowiozła korzystny wynik do końca i awansowała do finału.

W kończącym Puchar Ligi spotkaniu 2:0 zwyciężyło Stado i chwilę później z rąk Barbary Bandoły, starosty pszczyńskiego odebrali trofeum za zwycięstwo. Pamiątkowe medale, puchary, statuetki oraz bony na zakup sprzętu sportowego wręczone zostały uczestnikom przez Barbarę Bandołę oraz Macieja Stiebera, dyrektora POSiR-u.

Liga Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice sezon 2018/2019
I liga
Klasyfikacja:
1. Gaz Robi Gaz Pszczyna, 2. Zett Łebecki Pszczyna, 3. FC Bestwina, 4. Sajmax Inny Zespół Czechowice-Dziedzice, 5. Stado Goczałkowice-Zdrój, 6. Kryry, 7. Ośrodek nad Dokawą Pszczyna, 8. Enigma Northec Czechowice-Dziedzice, 9. Vitasport, 10. Cadi-Car Pszczyna.

Zwycięzcy klasyfikacji Fair Play: Ośrodek nad Dokawą Pszczyna, Enigma Northec Czechowice-Dziedzice.

Najlepszy strzelec: Piotr Mazur (Stado Goczałkowice-Zdrój)
Najlepszy asystent: Wojciech Dragon (Gaz Robi Gaz)
Najlepszy bramkarz: Mariusz Król (Zett Łebecki)
Najlepszy zawodnik: Wojciech Dragon (Gaz Robi Gaz)
Najlepsza zawodniczka: Sonia Szuściel (Gaz Robi Gaz).

II liga
Klasyfikacja: 1. Puczi Geng Zabrzeg, 2. Związek Górnośląski Suszec, 3. Torpeda Papa Smerf Frydek, 4. Ełka Team Pszczyna, 5. Szybkie Banany Pszczyna, 6. Profi M Tec Pszczyna, 7. Kolega Podej Miedźna, 8. Relaks Pszczyna, 9. Normal Bielsko-Biała, 10. Best-Eko Żory.

Zwycięzca klasyfikacji Fair Play: Relaks Pszczyna.

Najlepszy strzelec: Janusz Zdunek (Profi M Tec)
Najlepszy asystent: Adrian Sosna (Kolega Podej)
Najlepszy bramkarz: Jakub Filapek (Puczi Geng)
Najlepszy zawodnik: Bartosz Dobry (Torpeda Papa Smerf).

Puchar Ligi
Finał:
Stado Goczałkowice-Zdrój - Cadi-Car Pszczyna 2:0
1:0 (6') - Piotr Mazur, 2:0 (12') - Dawid Wilgos.
Najlepszy zawodnik Pucharu Ligi: Piotr Mazur (Stado Goczałkowice-Zdrój).

Organizatorzy:

- Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie
- Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju
- Gminny Ośrodek Sportu w Suszcu.

Liga Futsalu baner 2014/2015
fot. Andzejek

źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj