pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 12 lutego 2020
  • wyświetleń: 5326

[ZDJĘCIA] NEXX Goczałkowice gra dalej!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

W rozegranym w niedzielę w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji meczu 1/16 Pucharu Polski w Futsalu, NEXX Goczałkowice pokonał pierwszoligowy Profi Sport Wrocław 5-1 (2-0). Kolejnym przeciwnikiem naszych futsalowców będzie AZS UMCS Lublin.

1/16 Pucharu Polski w futsalu: NEXX Goczałkowice - Profi Sport Wrocław 09.02.2020 · fot. Andzejek


Po wyeliminowaniu w styczniu Berlanda Komprachcice, reprezentanci Ligi Futsalu Pszczyna Suszec Goczałkowice w kolejnej rundzie Pucharu Polski podejmowali innego pierwszoligowca - Profi Sport Wrocław. Tym razem to gospodarze od początku do końca nadawali ton wydarzeniom.

NEXX objął prowadzenie w 5. minucie, po uderzeniu Marka Skipioła z rzutu wolnego w długi róg. Na 2-0 podwyższył w 14. minucie Wojciech Dragon, po zagraniu Adam Grygiera strzelił bardzo mocno i bramkarz wrocławian był bez szans na skuteczną interwencję. Gospodarze powinni prowadzić wyżej, ale po strzałach A. Grygiera i Michała Pruska piłka zatrzymywała się na słupku.

1/16 Pucharu Polski w futsalu: NEXX Goczałkowice - Profi Sport Wrocław 09.02.2020
1/16 Pucharu Polski w futsalu: NEXX Goczałkowice - Profi Sport Wrocław 09.02.2020 · fot. Andzejek


Po zmianie stron przyjezdni wykorzystali chwilę rozprężenia w szeregach naszych zawodników, i w 22. minucie Michał Wierzbicki po rzucie rożnym z bliska pokonał Łukasza Mrzyka. Jednak to NEXX stwarzał sobie kolejne sytuacje bramkowe (po uderzeniu Błażeja Grygiera klatką piersiową gości ponownie uratował słupek), a w 26. minucie fantastycznym strzałem pod poprzeczkę popisał się M. Skipioł i było 3-1. Dwie minuty później grający trener Profi Sportu Bartłomiej Szczecina wziął czas dla swojego zespołu, ale efektem był... czwarty gol dla gospodarzy, bo w 29. minucie z rzutu wolnego z kilkunastu metrów trafił A. Grygier. Niestety, chwilę później fatalnej kontuzji ręki doznał Mateusz Dragon, który karetką został odwieziony do szpitala. Mateuszowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do piłki.

W ostatnich minutach wrocławianie postawili wszystko na jedną kartę, wycofując bramkarza. W 33. minucie zostali skarceni, bowiem A. Grygier skierował piłkę do opuszczonej bramki z 30 metrów, podwyższając wynik na 5-1. Profi Sport dalej grał z Olehem Vlasikiem w roli lotnego golkipera, lecz futsalowcy NEXX grali uważnie w obronie i nie dopuścili do utraty drugiego gola.

Komplet widzów w hali POSiR mógł więc oklaskiwać kolejne zwycięstwo w Pucharze Polski. Podczas meczu wolontariusze ze Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży "Omnibus" prowadzili zbiórkę pieniędzy na dalsze leczenie Arka Porwoła.

1/16 Pucharu Polski w futsalu: NEXX Goczałkowice - Profi Sport Wrocław 09.02.2020
1/16 Pucharu Polski w futsalu: NEXX Goczałkowice - Profi Sport Wrocław 09.02.2020 · fot. Andzejek


Awans do szesnastki najlepszych drużyn stał się faktem. Przeciwnikiem NEXX Goczałkowice w 1/8 Pucharu Polski będzie kolejny pierwszoligowiec - AZS UMCS Lublin, który wyeliminował ekstraklasową Gwiazdę Ruda Śląska (6-4). Spotkanie zostanie rozegrane w środę 19 lutego o godz. 18.00 w hali POSiR.

1/16 finału Pucharu Polski w Futsalu - hala POSiR, 9.02.2020
NEXX Goczałkowice - Profi Sport Wrocław 5-1 (2-0)

1-0 - 4:04 Marek Skipioł, 2-0 - 13:28 Wojciech Dragon, 2-1 - 21:23 Michał Wierzbicki, 3-1 - 25:14 Marek Skipioł, 4-1 - 28:45 Adam Grygier, 5-1 - 32:57 Adam Grygier.
NEXX: Łukasz Mrzyk - Jakub Benek, Mateusz Pławecki, Adam Grygier, Wojciech Dragon oraz Wojciech Morkisz, Błażej Grygier, Marek Skipioł, Michał Prusek, Mateusz Dragon, Radosław Rakowski, Kamil Komraus.
Profi Sport: Jakub Wójcik - Sebastian Leśniewski, Dawid Płaczek, Dominik Duda, Tomasz Rudnicki oraz Igor Macedoński, Oleh Vlasik, Bartłomiej Szczecina, Michał Wierzbicki, Jakub Pawełek, Jakub Schreiber.

nexx

BM / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj