pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 24 lutego 2020
  • 25 lutego 2020
  • wyświetleń: 11043

Siatkarki z POSiR-u awansowały do finałów Mistrzostw Śląska!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna odniosły ogromny sukces - awansowały do finałów Mistrzostw Śląska Młodziczek!

Młodziczki UKS Centrum w finale Mistrzostw Śląska
Młodziczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrają w Finałach Mistrzostw Śląska w Siatkówce


W wielkim finale zagrają cztery najlepsze zespoły sezonu. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki zagrają razem z trzema innymi ekipami: Dwójką Zawiercie, Stal Śrubiarnią/SMS ŻAPN Żywiec i MUKS-em Pasek Będzin. Turniej finałowy zostanie rozegrany od 7 do 8 marca.

Droga do finału dla wszystkich zespołów była bardzo długa. W tym sezonie do rozgrywek młodziczek (rocznik 2005 i młodsze) na Śląsku zostało zgłoszonych 49 drużyn. Pszczynianki w czterech etapach za każdym razem rywalizowały w grupach dziewięciozespołowych, gdzie grano systemem "każdy z każdym". Każdy klub organizował jeden turniej, podczas którego spotykały się trzy drużyny. Na każdym etapie drużyna rozgrywała więc po osiem meczów.

W pierwszej części sezonu rywalizacja toczyła się o "rozstawienie", a w kolejnych już w podziale na ligi. Od początku pszczynianki pokazały się z dobrej strony. W pierwszym etapie UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zajął 2. miejsce i wywalczył sobie prawo gry w I lidze śląskich młodziczek. Po każdym etapie z ligi można było spaść - z dziewięciu drużyn trzy ostatnie spadały szczebel niżej, a stamtąd awans wywalczały trzy najlepsze zespoły. Pszczynianki przez trzy kolejne etapy pewnie zajmowały 4. miejsce w I lidze. Co najważniejsze, 4. lokatę zajęły również w czwartm, ostatnim etapie, co dało awans do turnieju finałowego młodziczek w Mistrzostwach Śląska w Siatkówce.

Link do rozgrywek młodziczek - TUTAJ

Sam awans do finału jest już wielkim sukcesem, ale znając ambicje siatkarek z Pszczyny i trenerki Agnieszki Szczypki, można być pewnym, że nikt na samym udziale w finałach nie chce poprzestać. O tym kto zdobędzie medale, zadecyduje dyspozycja dnia, a więc wszystko może się zdarzyć, a pszczynianki również mogą pokusić się o niespodziankę.

Młodziczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna występują w sezonie 2019/2020 w składzie: Maria Buras, Paulina Duda, Martyna Janas, Emma Kacewicz, Sonia Kania, Nadia Książkiewicz, Oliwia Marek, Anna Mieszczak, Justyna Parko, Martyna Rajca, Wiktoria Sojka, Marta Staszewska, Maja Trefon, Martyna Witczak. Trenerka: Agnieszka Szczypka.

Komentarz trenerki Agnieszki Szczypki: Mnóstwo radości i dumy sprawiły mi młodziczki awansując do najlepszej "czwórki" na Śląsku. Dla nas jest to ogromny sukces! Cały sezon pokazywałyśmy, że stać nas na finał i cieszę się, że do niego awansowałyśmy, ale nie było to takie łatwe, ani oczywiste, ale dziewczyny naprawdę na to zasłużyły. Sporo trudnych spotkań, momentów i innych okoliczności mieliśmy w tym sezonie. I właśnie to cieszy mnie najbardziej, że potrafiłyśmy wychodzić z tego zwycięsko. Każda taka sytuacja nas budowała, scalała i umacniała jako zespół. To są dla mnie niezwykle ważne rzeczy. Udział w turnieju finałowym będzie dla nas najpiękniejszą nagrodą.

BM / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj