pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 2 maja 2020
  • 4 maja 2020
  • wyświetleń: 7952

Orlik i boiska plażowe przy POSiR-ze od dziś znów otwarte

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Od 4 maja na nowych zasadach będzie można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym, w tym z boisk szkolnych i poszczególnych obiektów Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

orlik
Kompleks sportowy przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie


Po długim weekendzie majowym zostaną otwarte sportowe obiekty zewnętrzne, w tym boisko plażowe wraz z kompleksem sportowym Orlik przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz boiska przy szkołach powiatowych.

W ramach nowej rzeczywistości sportowej w związku z epidemią koronawirusa korzystający z obiektów będą musieli przestrzegać zasad higieny oraz bezpieczeństwa. Dodatkowo infrastruktura będzie udostępniana dla maksymalnie sześciu osób przebywających na danym obiekcie sportowym.

- Wejście na boisko będzie wiązało się ze zgłoszeniem takiej chęci pracownikowi obiektu. Wyznaczona do tego osoba będzie weryfikowała i pilnowała, żeby tych osób na boisku nie było więcej niż dozwolona liczba - wyjaśnia Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński. Zaznaczając, że bez poinformowania pracownika o chęci skorzystania z danego obiektu sportowego, boiska będą zamknięte i nikt nie będzie mógł z nich korzystać bez specjalnego nadzoru.

Podobna zasada będzie obowiązywać na boiskach szkół powiatowych. Obiekty sportowe przy szkołach będą udostępniane do użytku w godzinach pracy placówki po wcześniejszym zgłoszeniu zamiaru skorzystania z obiektu pracownikowi szkoły.

Ministerstwo Sportu podkreśla, iż osoby korzystające z obiektów sportowych muszą przestrzegać zasad:
  • zachowania dystansu społecznego,
  • obowiązku zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
  • ograniczonej ilości osób oraz ich weryfikacji,
  • obowiązkowej dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
  • korzystania z osobistego sprzętu treningowego lub jego dezynfekcji po każdym użyciu.


Przypominamy, że wyłączone zostaje korzystanie z szatni i węzła sanitarnego.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj