pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 26 października 2020
  • wyświetleń: 3255

Martyna Witczak z reprezentacją Śląska zdobyła Mistrzostwo Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Martyna Witczak, wychowanka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, z reprezentacją Śląska wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Martyna Witczak wraz z reprezentacją Śląska zdobyła Mistrzostwo Polski U-14 · fot. POSiR


Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych gościła w tym roku na Lubelszczyźnie. W siatkarskich zmaganiach tej imprezy rywalizują reprezentacje wojewódzkie w kategorii U-14, a zwycięzca jednocześnie może się tytułować mistrzem Polski w tej kategorii.

Reprezentacja Śląska, której kapitanem była Martyna Witczak, wygrała zmagania w znakomitym stylu. Zwyciężyła we wszystkich pięciu spotkaniach, tracąc przy temu tylko jeden set. W finale reprezentacja Śląska wygrała 2:0 z Dolnym Śląskiem. W samej końcówce finałowego meczu pokaz zagrywki wykonała Martyna Witczak. Wychowanka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna popisała się serią siedmiu serwisów, z których pięć zakończyło się bezpośrednim zdobyciem punktu.

Martyna Witczak
Martyna Witczak wraz z reprezentacją Śląska zdobyła Mistrzostwo Polski U-14


Od września Martyna Witczak reprezentuje barwy Energii MKS-u Kalisz, w którym grę w siatkówkę łączy z nauką w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w reprezentacji Śląska występowała również Maja Trefon, która w poprzednim sezonie także grała w UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

Warto dodać, że Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży miała zostać rozegrana wiosną. Ze względu na pandemię, impreza została przełożona na jesień, dlatego przynależność klubowa obowiązywała według sezonu 2019/2020.

BM / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj