pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 26 lutego 2021
  • wyświetleń: 2875

Dzięki oświetleniu z boiska będzie można korzystać po zmroku

Nadchodząca wiosna i coraz wyższe temperatury sprawią, że zamiast sportów zimowych znów częściej uprawiane będą zawody na stadionach. W Wiśle Małej nowe oświetlenie sprawi, że z boiska będzie można korzystać również w godzinach wieczornych.

Nowe oświetlenie boiska w Wiśle Małej
Nowe oświetlenie boiska w Wiśle Małej · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Zakończył się pierwszy etap budowy oświetlenia boiska sportowego przy ulicy Sokolej w Wiśle Małej. Przy obiekcie zlokalizowanym na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 ustawione zostały cztery kilkunastometrowe maszty z naświetlaczami. Słupy zostały posadowione w bezpiecznej, kilkumetrowej odległości od linii bocznej boiska.

Nowe oświetlenie boiska w Wiśle Małej
Nowe oświetlenie boiska w Wiśle Małej · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


- Propozycja oświetlenia boiska, co umożliwia mieszkańcom korzystanie z niego także po zmroku, została zgłoszona w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego - podkreśla burmistrz Dariusz Skrobol. - Należy docenić takie projekty, które wpływają na aktywizację lokalnych społeczności i zachęcają do uprawiania sportu, zwłaszcza dzieci i młodzież - dodaje.

Warto wspomnieć, że ramach drugiego etapu inwestycji przy boisku w Wiśle Małej ustawione zostaną dwa kolejne maszty.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.