pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 12 marca 2021
  • wyświetleń: 2635

Martyna Witczak z reprezentacją walczy o Mistrzostwo Europy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Martyna Witczak z siatkarską reprezentacją Polski rywalizuje w turnieju kwalifikacyjnym o udział w Mistrzostwach Europy U-16. Wychowanka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna jest kapitanem polskiej drużyny w tych zawodach!

Reprezentacja Polski U-16
Martyna Witczak (numer 9) jest kapitanem reprezentacji Polski U-16 · fot. archiwum rodzinne Martyny Witczak


Turniej rozgrywany jest w łotewskim mieście Dyneburg. W Mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA, które są jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Europy U-16 rywalizuje osiem drużyn. Polki w grupie występują razem z Łotwą, Białorusią i Litwą. W drugiej grupie grają: Rosja, Estonia, Ukraina i Gruzja. Bezpośredni awans do mistrzostw Europy U-16, które rozegrane zostaną w połowie lipca na Węgrzech i Słowacji wywalczy zwycięzca turnieju.

W pierwszym meczu Polki pokonały 3:0 Łotwę. W piątek biało-czerwone zagrają z Białorusią, zaś w sobotę z Litwą. Mecze o miejsca zaplanowane są z kolei na niedzielę.

Martyna Witczak znalazła się ścisłej 14-osobowej kadrze, która udała się na łotewskie zmagania. Co więcej, Martynę spotkało olbrzymie wyróżnienie, ponieważ w reprezentacji pełni funkcję kapitana zespołu! Wyjazd na Łotwę poprzedziło 10-dniowe zgrupowanie reprezentacji Polski w Giżycku. Cały proces selekcji kadry poprzedziły dwuletnie konsultacje i zgrupowania, które wychowanka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna przeszła od samego początku. Od września 2020 roku Martyna Witczak jest zawodniczką klubu Energa MKS Kalisz, gdzie również rozpoczęła naukę w tamtejszym SMS-ie.

Mecze grupowe reprezentacji Polski:
Piątek (12.03, godz. 16.00) Polska - Białoruś
Sobota (13.03 godz. 16.00) Polska - Litwa
Niedziela (14.03) Polska - ???

BM / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj