pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 9 października 2021
  • wyświetleń: 5129

[ZDJĘCIA] Koszulka Łukasza Piszczka trafiła do zwycięzcy licytacji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dom Kulejących Aniołów" podaj

W Domu Kulejących Aniołów w Piasku odbyło się spotkanie, podczas którego zwycięzca licytacji koszulki Łukasza Piszczka - Kacper Chmielowiec - przekazał 2000 zł na rzecz zawodników niepełnosprawnych, biorących udział w Pikniku Sportowym "Bez Barier".

Koszulka Łukasza Piszczka trafiła do zwycięzcy licytacji - spotkanie w Domu Kulejących Aniołów - 08.10.2021 · fot. Katarzyna Raszka


Ośrodki, do których trafiły pieniądze z licytacji po 500 zł, to: Dom Kulejących Aniołów w Piasku, Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, Stowarzyszenie Rodziców i Osób Niepełnosprawnych "Wsparcie" oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach.

- Bardzo się cieszymy, że taka impreza się odbyła. Nasze dzieci do teraz wspominają zawody z Łukaszem Piszczkiem, a medale przechowują na honorowym miejscu. Dziękuję panu Kacprowi, zwycięzcy licytacji za otwarte serce. Niechaj dobroć okazana naszym dzieciom wraca do pana każdego dnia - mówi Krystyna Fuławka, Przewodnicząca PSONI Pszczyna.

Piknik Sportowy "Bez Barier", który odbył się dwa tygodnie temu na Stadionie MOSIR w Czechowicach-Dziedzicach, miał na celu wskazanie na potrzebę szerszej popularyzacji i rozwoju amatorskiego sportu osób niepełnosprawnych oraz zintegrowanie społeczności lokalnej wokół tego tematu. Jednym z Patronów Honorowych wydarzenia był Poseł na Sejm Grzegorz Gaża, który również zaangażował się w organizację tej imprezy.

- Ogromnie się cieszę, że mogłem włączyć się w tę cenną inicjatywę. Za jeden z głównych celów mojej pracy postawiłem sobie szerokie działania na rzecz osób wymagających szczególnej troski. W tym zakresie współpracuję z Eurodeputowanym Grzegorzem Tobiszowskim oraz panem Marszałkiem Jakubem Chełstowskim, który przekazał środki finansowe na organizację tego wydarzenia. Bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom niepełnosprawnym, którzy uczestniczyli w Pikniku Sportowym "Bez Barier" oraz włączyli się w organizację tego wydarzenia: panu Burmistrzowi Czechowic - Dziedzic Marianowi Błachutowi oraz panu Burmistrzowi Pszczyny Dariuszowi Skrobolowi, wszystkim samorządowcom, którzy pojawili się na Stadionie w Czechowicach, aby wesprzeć tę piękną ideę. Dziękuję panu Łukaszowi Piszczkowi, sponsorom, opiekunom, wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wsparli Piknik. Wyrazy wdzięczności kieruję w stronę pana Kacpra, który wylicytował koszulkę Łukasza Piszczka. Z całego serca dziękuję za hojność! - mówi Grzegorz Gaża, Poseł na Sejm RP.

Podczas spotkania w Domu Kulejących Aniołów pan Kacper miał okazję obejrzeć Dom Kulejących Aniołów w Piasku i w skrócie poznać specyfikę pracy z dziećmi oraz dorosłymi niepełnosprawnymi. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich czterech Ośrodków, do których trafią środki z licytacji.

Organizatorami Pikniku Sportowego byli: UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz MOSiR Czechowice-Dziedzice.

Patronem sportowym wydarzenia, o którym piszemy [tutaj], był Łukasz Piszczek, z którym każdy z uczestników miał okazję zrobić sobie zdjęcie. Były kadrowicz przekazał również na licytację koszulkę z podpisem i właśnie znalazła ona nowego właściciela, którym został pan Kacper Chmielowiec.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Grzegorz Tobiszowski - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Gaża - Poseł na Sejm RP, Jakub Chełstowski - Marszałek Województwa Śląskiego, Marian Błachut - Burmistrz Czechowic-Dziedzic, Dariusz Skrobol - Burmistrz Pszczyny.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Dom Kulejących Aniołów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dom Kulejących Aniołów" podaj