pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 lipca 2012
  • 17 lipca 2012
  • wyświetleń: 10782

Rusza rozbudowa skansenu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Prawie cztery miliony złotych kosztować będzie rozbudowa Skansenu Zagrody Wsi Pszczyńskiej. Dofinansowanie, które udało się pozyskać na realizację zadania, wynosi 3.303.846,64 zł.

Skansen, zagroda wsi pszczyńskiej


Skansen, zagroda wsi pszczyńskiej


Skansen, zagroda wsi pszczyńskiej


W poniedziałek 2 lipca podpisana została umowa z wykonawcą, a w środę 11 lipca teren pod budowę został przekazany wykonawcy.

Rozbudowa zakłada budowę czterech nowych obiektów (m.in. lokalu gastronomicznego, budynku usługowego z cukiernią), budowę bramy wejściowej, a także altany, gdzie znajdzie się miejsce na organizację imprez.

- Rozbudowa Skansenu to bardzo duża, rozwojowa inwestycja. Na terenie Zagrody Wsi Pszczyńskiej powstaną obiekty handlowe i gastronomiczne, których w tamtym miejscu brakowało. Całkowita wartość realizacji wynosi ponad 3.800.000 złotych - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

A tak skansen prezentuje się obecnie:

Skansen w Pszczynie - 8.05.2012 · fot. Wiktor Czosnowski / pless.pl


Przy okazji informujemy, że karczma Stary Młyn działająca na terenie skansenu będzie czynna co najmniej do końca sierpnia.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj