pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 września 2012
  • 9 września 2012
  • wyświetleń: 2521

Dni Dziedzictwa w skansenie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Za nami:

W najbliższą niedzielę (9 września) zapraszamy do pszczyńskiego skansenu na Europejskie Dni Dziedzictwa. Hasłem tegorocznego święta zabytków kultury Starego Kontynentu są "tajemnice codzienności".

skansen
Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej


Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny. Głównym jego celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Imprezy skierowane są do bardzo szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje im wymiar uniwersalny. Polska włączyła się do tego projektu w 1993 roku.

Temat "tajemnice codzienności" ma przywołać spojrzenie na dziedzictwo niematerialne, które jest kwintesencją bycia tu i teraz, pokazuje kreatywność ludzi, wspólnotę kulturową i historyczną, a także zachęcić do odkrywania nieznanego i przywołania zapomnianego.

Skansen w Pszczynie - 8.05.2012 · fot. Wiktor Czosnowski / pless.pl


Skansen będzie otwarty od godz. 10.00 do 18.00. O godz. 13, 14, 15 i 16 będzie można go zwiedzić bezpłatnie z przewodnikiem. W programie również warsztaty florystyczne, m.in. robienie kwiatów z bibuły. Będzie też można poznać lokalnych twórców ludowych, artystów rękodzielników. Wstęp będzie wolny.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj