pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2013
  • 28 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 3588

Skansen zaprasza na majówkę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Za nami:

Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej to majówkowa (i nie tylko!) propozycja dla osób ciekawych dawnych zwyczajów oraz zabytkowej architektury drewnianej z naszego regionu.

skansen
Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej


Podczas weekendu majowego skansen będzie otwarty: w dniach 1 maja oraz od 3 do 5 maja - od 10.00 do 18.00 oraz 2 maja od 9.00 do 17.00.

Zagroda Wsi Pszczyńskiej powstała w 1975 roku i jest jedną z wielu atrakcji Zabytkowego Parku Pszczyńskiego. Z biegiem lat skansen rozrastał się, obecnie na powierzchni 2 ha znajduje się kilkanaście zabytków architektury drewnianej z okolic Pszczyny, pochodzących w zdecydowanej większości z XIX wieku.

Warto dodać, że obecnie trwa rozbudowa skansenu. Zakłada ona powstanie czterech nowych obiektów (m.in. lokalu gastronomicznego, budynku usługowego z cukiernią), budowę bramy wejściowej, a także altany, gdzie znajdzie się miejsce na organizację imprez.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj