pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 maja 2014
  • 10 maja 2014
  • wyświetleń: 5262

Dni Otwarte w Skansenie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Za nami:

W sobotę 10 maja w pszczyńskim skansenie odbędą się Dni Otwarte. Z tej okazji dla zwiedzających przygotowano zniżkową opłatę w wysokości 1 zł za osobę. Dni Otwarte odbywają się w wielu miejscach, które otrzymały wsparcie z funduszy europejskich.

Promocja obiektów, które otrzymały wsparcie ze środków unijnych odbywa się z okazji 10 lat Polski w Unii Europejskiej.

Rozbudowa Skansenu Zagroda Wsi Pszczyńskiej - rozwój infrastruktury zaplecza turystycznego w Pszczynie" to inwestycja, której całkowita wartość wynosi blisko 3,8 mln zł, z czego 3.303.846,64 zł (85 proc.) to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

W ramach rozbudowy powstały nowe obiekty m.in. karczma, budynek wielofunkcyjny, altana. Rozbudowana część skansenu ma nowe ogrodzenie. Brama wejściowa na teren zagrody została przeniesiona. Pierwszym etapem przebudowy było podniesienie terenu, który stanowi zabezpieczenie przeciwpowodziowe.

Skansen w Pszczynie · fot. W. Antosz


- Zapraszam mieszkańców do odwiedzenia Zagrody Wsi Pszczyńskiej. To doskonała okazja do tego, żeby zobaczyć jak w ostatnim czasie zmienił się skansen. Jedną z atrakcji będzie pokaz działania repliki młyna wodnego - powiedział burmistrz Pszczyny Dariusz SkrobolProgram:

9.00 - 19.00 - punkt informacyjny dla zwiedzających. Tutaj można zapoznać się z istotnymi informacjami dotyczącymi historii Pszczyny, obiektu Skansenu, działalności gminy w pozyskiwaniu funduszy europejskich. Zwiedzający mogą pobrać ulotki dot. przedmiotowej inwestycji, a także publikację dot. edukacji regionalnej dla dzieci (współfinansowaną ze środków UE).

9.00 - 19.00 - uruchomienie repliki młyna wodnego, objaśnienie przez pracowników Skansenu mechanizmów działania urządzenia, jego praktycznego działania, historii, roli i wpływu na ówczesną gospodarkę rolną. Atrakcja będzie powtarzana co godzinę, do zamknięcia obiektu.

10.00 - 19.00 - animacje dla najmłodszych - interaktywne gry i zabawy, malowanie twarzy, lekcje muzealne, zajęcia taneczne.

13.00, 14.00, 15.00, 16.00 - dla grup zwiedzających będzie możliwość skorzystania z przewodnika po obiekcie Skansenu.

12.00 - 19.00 - pokazy, warsztaty rękodzielnicze, m.in.: lekcje haftu, warsztaty z ceramiki, warsztaty robienia kwiatów z bibuły, wianków.

11.00-19.00 - pokazy kowalstwa tradycyjnego: wykonywanie przedmiotów i narzędzi tożsamych dla danego okresu historycznego.

14.00-19.00 - lekcje pszczelarskie - lokalni pszczelarze będą promować i przekazywać wiedzę na temat zawodu pszczelarza pokaz połączony z degustacją różnych rodzajów miodu.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj