pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 maja 2014
  • 3 czerwca 2014
  • wyświetleń: 4772

Preindustriada w skansenie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Bardzo dużo mieszkańców i turystów wzięło udział w Preindustriadzie, która odbyła się w niedzielę 1 czerwca na terenie rozbudowanego Skansenu. Z okazji Dnia Dziecka przygotowano bilety wstępu za symboliczną złotówkę.

Dla odwiedzających przygotowano m.in. pokazy kucia tradycyjnego w Zabytkowej Kuźni w Skansenie oraz pokazy działania repliki młyna wodnego.

W trakcie Preindustriady zorganizowano także warsztaty rękodzielnicze, pokazy kowalstwa tradycyjnego oraz lekcje pszczelarskie. Przygotowano również pokaz połączony z degustacją miodu, a także z degustacją piwa czyli pokaz sensoryczny czyli.

Preindusatriada w Skansenie - 01.06.2014 · fot. UM Pszczyna


Najmłodszych zwiedzających interesowała maszyna drukarska, na której drukowane były zaproszenia na Industriadę.

---

Industriada to Święto Szlaku Zabytków Techniki. Jest to największy jednodniowy festiwal kultury dziedzictwa poprzemysłowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Odbywa się co roku w czerwcu na terenie województwa śląskiego w obiektach należących do Szlaku Zabytków Techniki.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj