pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 stycznia 2015
  • wyświetleń: 3738

200 tysięcy zł dla pięciu organizacji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Pięć organizacji otrzyma z budżetu gminy Pszczyna dotacje w zakresie: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Gmina dołoży się między innymi do utrzymania Muzeum Prasy Śląskiej i Muzeum Dziejów Militarnych Śląska.

Gmina przekaże organizacjom ponad 200 tysięcy złotych. Najwięcej (95.060 złotych) otrzyma Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej, które będzie miało obowiązek wykorzystać te środki na prowadzenie Muzeum Prasy Śląskiej.

muzeum prasy śląskiej
Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie · fot. pless.pl


Po 48.500 zł otrzymają: stowarzyszenie "Pro Memoria" i Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Pierwsza z tych organizacji będzie miała za zadanie prowadzić Muzeum Dziejów Militarnych Śląska w Domu Ogrodnika, a druga pszczyński skansen.

Otwarcie Muzeum Militarnych Dziejów Śląska w "Domku Ogrodnika" w Pszczynie - 09.11.2014 r.
Muzeum Militarnych Dziejów Śląska w Pszczynie · fot. Andrzej Grynpeter


Mniejsze kwoty zostaną przekazane Stowarzyszeniu Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego (5675 zł na muzyczną edukację dzieci i młodzieży) oraz Pszczyńskiemu Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów (2280 zł na podnoszenie wiedzy o kulturze i sztuce wśród seniorów).

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj