pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 marca 2015
  • 18 maja 2015
  • wyświetleń: 9112

XV Mały Brzym w Skansenie - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

W niedzielę, 17 kwietnia w pszczyńskim skansenie trwało prawdziwe święto kultury ludowej. Scena XXXIX Spotkań pod Brzymem znajdowała się w nowej, a scena XV Pszczyńskich Prezentacji Dziecięcych Zespołów Regionalnych Mały Brzym w starej części zagrody wsi pszczyńskiej.

XV Mały Brzym w Skansenie - 17.05.2015 · fot. Powiat


Podczas XV przeglądu Mały Brzym zaprezentowało się 14 zespołów dziecięco-młodzieżowych z całego powiatu. W sumie na scenie w skansenie wystąpiło ok. 300 małych artystów. Śpiewali, tańczyli, przedstawiali dawne zwyczaje, obrzędy, odgrywali bajki. Na koniec specjalnie dla najmłodszych bajkę K jak Krasnoludek przedstawiło Koło Teatralne przy PZS nr 1 w Pszczynie.

- Niestety, brzym, czyli modrzew - symbol naszych spotkań folklorystycznych, już nie istnieje. Widzimy resztkę pnia, bo brzym w ubiegłym roku przewrócił się podczas wichury. Ale Mały Brzym w postaci występów zespołów dziecięcych jest synonimem nowego, młodego brzyma i za kilkadziesiąt lat będzie on równie piękny - mówił wicestarosta Krystian Szostak.

- Bardzo się cieszę, że rodzice, nauczyciele i dzieci są zwolennikami kultywowania tradycji. Jestem zachwycona, że tak wielu młodych ludzi chce tańczyć i śpiewać. Mam nadzieję, że w przyszłości również będziemy ich oglądach na naszych i nie tylko scenach - mówiła Barbara Sopot-Zembok, zastępca burmistrza Pszczyny.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj