pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 marca 2016
  • 21 marca 2016
  • wyświetleń: 1151

Topienie marzanny w Skansenie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Za nami:

21 marca (poniedziałek) w pszczyńskim Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej dzieci poszukają pierwszych oznak wiosny oraz poznają dawne obrzędy związane ze zmianą pór roku. Zgodnie z tradycją zimę pożegnanją topieniem marzanny.

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem 21 marca na wsiach żegnano zimę i witano wiosnę. W pszczyńskim Skansenie przypomnimy dawne obyczaje związane ze zmianą pór roku. Dzieci wezmą udział w grach i zabawach, poznają dawne i zapomniane obrzędy, wspólnie poszukają pierwszych oznak wiosny i wezmą udział w topieniu przyniesionej przez siebie marzanny.

Zajęcia "Topienie marzanny w Skansenie" przeznaczone są dla grup zorganizowanych dzieci w wieku przedszkolnym oraz z pierwszych klas szkoły podstawowej. Zajęcia potrwają ok. 60 minut, a ich koszt to 2 zł od osoby. Obowiązuje rezerwacja telefoniczna - 32 210 57 77.

topienie marzanny

ups / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj