pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 marca 2016
  • wyświetleń: 6136

W Skansenie topili marzanny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Zgodnie ze staropolską tradycją w pierwszy dzień wiosny w pszczyńskim Skansenie odbyło się topienie marzanny. W obrzędach wzięły udział dzieci z pszczyńskich przedszkoli i szkół.

W Skansenie topili marzanny - 21.03.2016 · fot. ARiP Pszczyna


21 marca, jak nakazuje tradycja, należy pożegnać zimę i przywitać wiosnę. W Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej dzieci z pszczyńskich przedszkoli i szkół podstawowych symbolicznie utopili marzannę.

Zajęcia związane z obrzędami i tradycjami towarzyszącymi zmianie pór roku rozpoczynały się od przypomnienia symboliki marzanny. Dzieci poznawały zapomniane już zwyczaje, a także uczyły się piosenek związanych z wiosną. Następnie kolorowe pochody udawały się nad rzekę, gdzie topiono marzannę.

Kolejnym zadaniem było znalezienie pierwszych oznak wiosny. Na terenie Skansenu umieszczone były listy i wskazówki dla dzieci, które musiały wykonać kilka zadań. Na końcu Pani Wiosna obdarowywała najmłodszych słodyczami, a także gaikiem zanoszonym później do przedszkola czy szkoły.

new / pless.pl, źródło: ARiP ZP

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj