pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2016
  • 24 maja 2016
  • wyświetleń: 10267

Noc w Skansenie: utopce, karawan i I Wojna Światowa - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Spowita ciemnością pszczyńska wieś, wyłaniające się z wody utopce, skrzypiące koła karawanu i opowieści o I Wojnie Światowej - tak pszczyński Skansen przywitał gości podczas nocnego zwiedzania w minioną sobotę.

Noc Muzeów w Skansenie Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej - 21.05.2016 r. · fot. Andrzej Grynpeter


W sobotni wieczór ponad 1400 osób skorzystało z wejścia za symboliczną złotówkę, by zobaczyć tajemniczą krainę z kręcącym się kołem młyńskim. Przybyłych do Zagrody Wsi Pszczyńskiej mieszkańców i turystów powitały utopce. Kilka osób odzianych w stroje z dawnych epok przechadzało się mrocznymi alejkami Skansenu, zaczepiając zwiedzających.

Drzwi każdego budynku były otwarte - można więc było obejrzeć niesamowitą kolekcję maszyn rolniczych, uli i miodowników, a także rekonstrukcję pokojów mieszkalnych. Największą grozę wzbudzał podświetlony na biało konny karawan z przeszklonymi szybami. Zainteresowaniem cieszyła się także studnia, do której przechodnie wrzucali monety "na szczęście".

Dodatkowo w skansenowej altanie można było obejrzeć fascynującą wystawę "I Wojna Światowa na ziemi pszczyńskiej", przygotowaną przez państwa Justynę i Damiana Okrętów. Zaprezentowane zostały historyczne zdjęcia, pocztówki oraz wycinki gazet.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.