pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2016
  • 28 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 3388

Filmobus "Śląskie. Tu rozmawiamy" zaparkuje w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Za nami:

W najbliższą niedzielę (28 sierpnia) od 13.00 do 18.00 w pszczyńskim skansenie zaparkuje wojewódzki filmobus, który bierze udział w akcji "Śląskie. Tu rozmawiamy".

Śląskie. Tu rozmawiamy
Śląskie. Tu rozmawiamy


- W województwie śląskim wierzymy, że to ludzie tworzą wyjątkowe miejsca, w których chcemy żyć. Dlatego też włączamy mieszkańców do pionier­skiego na skalę kraju projektu partycypacyjnego "Śląskie. Tu rozmawiamy", w którym pytamy, jak wyobrażają sobie przyszłość tego miejsca - mówią organizatorzy akcji.

By zebrać wszystkie te opowieści, w podróż po województwie wyruszył filmobus, w którym rejestrowane są wypowiedzi mieszkańców. Już 28 sierpnia zaparkuje on na terenie pszczyńskiego Skansenu podczas Festiwalu śląskich gier i zabaw "Śląski graczki i łonaczki". - To właśnie tam każdy będzie mógł opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach związanych z woje­wództwem śląskim - co mu się tu podoba, co należy zmienić, a czym można się pochwalić - czytamy w informacji Urzędu Miejskiego w Pszczynie.W strefie "Śląskie. Tu rozmawiamy" zostanie również przeprowadzony warsztat poruszający tematykę bliską osobom zaangażowanym w tworzenie społeczności lokalnych, kreującym przestrzeń w najbliższym otoczeniu. Zainteresowani poznają tajniki tworzenia projektów, zdobywania środków finansowych oraz przekonywania innych środowisk do ich realizacji. Warsztat ten poprowadzi - w godz. 16.00-17.00 - Maciej Zacher ze stowarzyszenia Razem dla Nikiszowca.

Strefa rozmów to także miejsce, z którego każdy będzie mógł wysłać pocztówkę z pozdrowieniami, zagrać ze znajomymi w śląskie me­mory czy łamigłówkę lub też zrobić sobie zdjęcie na ściance z przygotowanym przez siebie napisem.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj