pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 maja 2017
  • 28 maja 2017
  • wyświetleń: 15982

[ZDJĘCIA] Mały Brzym - pielęgnują śląską kulturę od najmłodszych lat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

W sobotę najmłodsi miłośnicy śląskiej kultury zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne podczas XVII Pszczyńskich Prezentacji Dziecięcych Zespołów Regionalnych Mały Brzym.

XVII Pszczyńskie Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Mały Brzym 2017" - 27.05.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


27 maja w ramach imprezy "Mały Brzym" w Skansenie zaprezentowało się osiem zespołów: Mali Studzieńczanie z Publicznego Przedszkola nr 14 w Studzionce, Pawłowice z Centrum Kultury w Pawłowicach, Łąckie Gizdy z ZSP w Łące, Jedynka z SP 1 w Pszczynie, Goczałkowice z SP 1 w Goczałkowicach, Młode Pszczynioki z SP 2 w Pszczynie, Radość z SP w Radostowicach oraz Gryfne Bajtle z ZSP w Studzienicach.

- Działanie zmierzające do zachowania tradycji w postaci najmłodszych, to jest najlepsza praca - mówił wicestarosta Krystian Szostak dziękując nauczycielom zajmującym się edukacją regionalną w powiecie pszczyńskim.

XVII Pszczyńskie Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Mały Brzym 2017" - 27.05.2017 r.
XVII Pszczyńskie Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Mały Brzym 2017" - 27.05.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


W trakcie imprezy wręczono także nagrody za III Powiatowe Biennale Grafik. W sumie na konkurs przysłano aż 127 prac z 12 placówek z naszego regionu. Jurorzy postanowili wręczyć 14 nagród oraz 14 wyróżnień.

Organizatorami wydarzenia byli: Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej, Zarząd Osiedla Stare Miasto, Zarząd Osiedla Śródmieście, Zarząd Osiedla Siedlice, Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej".

Loading...

new / pless.pl, źródło: Powiat, POPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj