pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2018
  • 19 maja 2018
  • wyświetleń: 5483

Skansen zaprasza na Noc Muzeów, będą tam także strzygi i utopce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Za nami:

Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej" to dla wielu miejsce tajemnicze już za dnia. Co zatem musi się tam dziać, gdy zapadnie zmrok i między drewnianymi chatami pojawią się strzygi i utopce? Będziemy mogli się o tym przekonać już 19 maja.

Noc Muzeów 2017 - Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej - 20.05.2017 r.
Noc Muzeów 2017 - Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej - 20.05.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Pszczyński skansen regularnie bierze udział w Nocy Muzeów. Nie inaczej będzie również w tym roku. 19 maja od 19.00 do 24.00 zapraszamy do zwiedzania pięknych drewnianych chałup i innych obiektów wchodzących w jego skład.

Za bilet w cenie 2 złotych będzie można nie tylko pospacerować po i wokół wspaniałych budynków, ale także obejrzeć wystawę "Ceglane domy na Ziemi Pszczyńskiej", zapoznać się z działaniem młyna wodnego, zobaczyć pokaz kowalstwa tradycyjnego w zabytkowej kuźni, ale również sprawdzić swoją odwagę przed legendarnymi strzygami i utopcami.

W tym roku 19 maja w Pszczynie podczas Nocy Muzeów swoje drzwi otworzą: Muzeum Zamkowe, Stajnie Książęce, Muzeum Prasy Śląskiej im. W. Korfantego, Urząd Miejski, Muzeum Militarnych Dziejów Śląska, Kościół Ewangelicki oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Będzie to niezwykła okazja, by w wyjątkowej atmosferze móc podziwiać te piękne miejsca.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.